UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
29.09.2016 11:25

Не час для розчарувань?

Журналист, политический обозреватель

Новий політичний сезон вкотре засвідчив усі вади, притаманні нинішнім політичним елітам. Процес законотворення перетворився у тривале протистояння груп впливів, корисні для життя суспільства закони приймаються із запізненням та часто всупереч політичній во

Новий політичний сезон вкотре засвідчив усі вади, притаманні нинішнім політичним елітам. Процес законотворення перетворився у тривале протистояння груп впливів, корисні для життя суспільства закони приймаються із запізненням та часто всупереч політичній волі багатьох народних обранців.

Подібний стан речей помічають у пересічні громадяни. Попри те, що політики ледь не щодня намагаються переконати українців у незворотності курсу реформ у країні, зміни відбуваються вкрай повільно.

Не дивно, що соціологічні заміри окреслюють вкрай несприятливу перспективу для нинішніх парламентських партій. А довіра до діяльності Верховної Ради за останні місяці впала до рекордних показників. Так, за даними дослідження центру SOCIS, проведеного у квітні 2016-го, лише 0,7% опитаних довіряють діям парламенту. Швидше довіряють 8,4%, а не довіряють парламенту – 90%. При цьому найнижчий рівень підтримки законодавчого органу у столиці та серед опитаних респондентів південних регіонів України, де цей показник дорівнює нулю.

Українці вже звикли до різних антирейтингів від ЗМІ та громадських організацій, основними дійовими особами яких є саме народні депутати. Серед найчастіше згадуваних – рейтинги «прогульників» та «кнопкодавів». При цьому журналісти та громадські активісти фіксують не тільки небажання народних обранців брати участь у пленарних засіданнях, але й загалом у будь-якій законодавчій роботі.

Загалом ми стали свідками масштабної кризи парламентаризму в країні. Якщо додати усі рейтинги політичних сил, які зараз присутні у парламенті, то виявиться, що загалом за них готові проголосувати трохи більше 40% громадян. Натомість в суспільстві переважають настрої розчарування, що підживлює охочих до розбудови нових партійних проектів. Так, за даними травневих соціологічних досліджень Центру Разумкова, більше 33% респондентам взагалі важко визначитися зі своїми вподобаннями, з них близько 5% проголосували б проти усіх політичних сил, а 16,5% - мають альтернативну думку із приводу запропонованого списку партій в опитувальнику. За оцінками соціологічної компанії «GFK Україна», відсоток невизначеності серед українців значно вищий і вже в травні цього року склав 42% опитаних. Отже, маємо масштабне електоральне поле для роботи, яке налічує близько 6-8 мільйонів потенційних виборців.

Потенційні виборці вкрай розчаровані в діяльності нинішнього парламенту. Маємо певний електоральний вакуум, який невдовзі заповниться новими політичними проектами. Як правило, вони займають очікувальну позицію у розрахунку, що виборці остаточно зневіряться в лідерських проектах та звернуть увагу на так звану «технократичну» складову політичного процесу.

Втім, маємо констатувати: в українських політичних реаліях виник справжній вакуум ідей, розумних та прагматичних рішень, яких потребує наше суспільство у такий непростий для України час. Наразі в суспільстві є серйозний запит на появу якщо не чітко ідеологічної партії, то принаймні політичної команди, яка керується розумними підходами у вирішенні нагальних проблем суспільства.

Те саме відбувається і з елітами. Наразі відсутня потужна політична команда однодумців, здатних об’єднатися довкола прагматичних ідей та втілити справжній результативний проект реформування країни. Нинішня влада запрошує «реформаторів» з-за кордону, намагаючись прикритися лише гучними заявами про необхідність долучення успішного досвіду іноземців для реалізації змін у нашій країні. Позиція повинна бути зовсім іншою: до влади має прийти нова політична еліта, кооптована та консолідована всередині держави. Це повинні бути досвідчені українські професіонали, державники нового покоління, які хочуть й надалі жити та реалізовувати свій потенціал саме в Україні.

Українцям потрібна політична сила, яка не діятиме лише в певному одному векторі. Справжні професіонали мають проаналізувати увесь спектр наявних проблемних питань та об’єднати Україну. До вирішення усіх наявних проблем потрібно підходити з розумом. А для цього нова політична сила має:

  • забезпечити умови для повноти самореалізації кожного громадянина в українській соборній демократичній державі;
  • виробити нові правила державного управління та політичної поведінки, які базуватимуться на ефективності, здоровому прагматизмі, конструктивності, служінні народу та українській ідеї;
  • залучити та підтримати нових особистостей, для яких честь, репутація людей конкретних справ і бажання залишити добрий слід в історії вищі за матеріальні вигоди. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]