Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
31.03.2016 21:10

Формула миру: чому Президент згоден на вибори, аби повернути Донбас

Журналист, политический обозреватель

Схоже, іншого шляху, аніж провести вибори на окупованій частині Донбасу, аби повернути тимчасово втрачені території під контроль України, немає.

Схоже,іншого шляху, аніж провести вибори на окупованій частині Донбасу, аби повернутитимчасово втрачені території під контроль України, немає. Виглядає так, щовибори на Донбасі – єдиний вихід для Президента встановити хиткий мир на Сходікраїни. 

Варіант із виборами – питаннявирішене?

Звичайно,такий розвиток подій передбачатиме дуже тісну співпрацю як із нинішнімиватажками ДНР-ЛНР, так і з запеклими політичними опонентами всередині країни.Втім, вимога оголосити амністію ще буде предметом перемовин між Україною таРосією у форматі Мінських домовленостей. А от компромісний варіант ізпроведенням місцевих виборів, схоже, вже питання вирішене.

Останнійвізит Петра Порошенка на Донбас вартий уваги. На початку цього тижня він ізробочим візитом відвідав Краматорськ. Там Порошенко, після вручення кількохдесятків нових карет «швидких» до місцевої лікарні, на брифінгу для журналістівокреслив кілька важливих меседжів, вартих уваги і більш ретельного аналізу. Зокрема,наш президент вкотре підкреслив відсутність альтернативи Мінським угодам длядосягнення миру на Донбасі. Однак цього разу глава держави вже відкрито заявивпро неминучість виборів на окупованій частині Донецької та Луганської областейта повагу до вибору місцевого населення. «Якщо хто-небудь, хто не забруднивруки кров'ю, у кого Україна в серці, прийме рішення брати участь в цих виборахі буде обраний народом Донбасу, я, як Президент України, буду мати з нимсправу», - підкреслив Петро Порошенко.

Сказавшице, президент пішов далі і цілком серйозно припустив, що у разі участі опозиційнихполітиків (наприклад, з партії «Опозиційний блок») та їхньої перемоги навиборах – поважатиме такий вибір людей Донбасу. «Я підкреслюю, що там (наДонбасі) відновлення повинно відбуватися не шляхом призначення цивільних тавійськових адміністрацій, а через механізми виборів. Саме так і будевідбуватися», - наголосив Петро Порошенко. 

Три «за» план Медведчука

Щож, схоже Президент таки погодився на так званий «план Медведчука», чутки проіснування якого поширюються інформпростором вже другий місяць. Для цього ПетроПорошенко змушують 3 важливі обставини, ігнорувати які, враховуючи поступовезниження власного рейтингу, він більше не може.

По-перше,президентська команда, навіть у випадку створення нової коаліції під «свого»прем єра, вподальшому потребуватиме додаткові голоси для прийняття необхідних змін доКонституції. Якщо раніше коаліція «Європейський вибір» нараховувала 302нардепи, і теоретично могла приймати необхідні зміни до Основного закону, то уновій коаліції такої кількості голосів не набереться. А для цього потрібно будедомовлятися і з великим капіталом, і з політичними елітами з Донбасу. І це вжене банальні припущення – Порошенко дає чіткі публічні сигнали на зближення.

По-друге,президент зрозумів, що президентській команді ніяк не вдається покращити своїпозиції серед виборців Донбасу шляхом призначення своїх голів військово-цивільнихадміністрацій. Хай би якими патріотами та компетентними менеджерами вони небули.

Якаргументи можна навести, наприклад, ситуацію з місцевими виборами в Маріуполі.Потрібно також мати на увазі, що у Порошенка немає своєї впливової команди,інтегрованої в політичне життя Донбасу. То ж доведеться шукати впливовихсоюзників серед тих партій, які діють у правовому полі України.

І,нарешті, по-третє. Після проведення виборів, на Донбасі очікується проведенняреформи адміністративно-територіальних одиниць, щоб нові органи місцевогосамоврядування могли формувати відносини з Києвом без структур невизнаних ДНР іЛНР. Отже, перед адміністрацією президента постане завдання зберегти вплив намісцеву владу після автономізації Донецької і Луганської областей.

Іпрезидент зміг би вирішити цю задачу, домовившись про «правила гри» саме ізукраїнськими політиками з Донбасу.

Дотого ж, з огляду на останні заяви Москви, проведення виборів на Донбасі наразізалишається єдиним інструментом, який може сприяти подальшому мирному процесу. Самепро таку можливість під час свого нещодавнього візиту держсекретар Джон Керріговорив із міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net