UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
28.01.2016 15:13

Невідомі «будні» нардепів або Законотворча робота із багатьма невідоми

Журналист, политический обозреватель

Народні обранці дуже не люблять будь-яких способів контролю громадськості за виконанням їх службових обов’язків та приватним життям. Після того, як кандидат у народні депутати виграє виборчі перегони, він, як правило, намагається якомога швидше звузити рів

Народні обранці дуже не люблять будь-яких способів контролю громадськості за виконанням їх службових обовязків та приватним життям. Після того, як кандидат у народні депутати виграє виборчі перегони, він, як правило, намагається якомога швидше звузити рівень своєї підзвітності і для своїх виборців, і для представників громадськості.

Неодноразово, протягом останніх 20 років лунали скандали щодо невідповідності рівня життя нардепів їхнім реальним заробітнім платам. Так, нині народні обранці усіляко уникають прийняття законопроекту щодо запровадження системи електронного декларування доходів чиновників. Даний крок є необхідною умовою для початку роботи Національної агенції із запобігання корупції. Звичайно, законопроект стосуватиметься і самих нардепів та членів їхніх сімей. Втім, є й інші «білі плями» у можливостях проконтролювати «роботу» депутатів.

Так, восени 2015 року Президент підтримав електронну петицію громадян щодо запровадження відповідальності для депутатів-прогульників засідань Верховної Ради. Щороку громадські активісти фіксують десятки випадків «прогулів» нардепів. Чим займаються парламентарі в той час, як мали б займатися такою омріяною законотворчою роботою – невідомо. Однак, існують і більш «витончені» способи для використання робочого часу у власних інтересах.

Йдеться про ніким не контрольовані тижні роботи народних депутатів у комітетах та із виборцями. Саме під час таких неконтрольованих «парламентських канікул» нардеп може розпоряджатися наданим йому часом для законотворчої роботи на благо народу в зручний для нього спосіб. Наприклад, відпочити на гірськолижному (або якомусь іншому) курорті. Насправді, в Конституції та інших законодавчих актах відсутній будь-який механізм контролю за народними обранями під час їх роботи із виборцями та в комітетах. Це – ще один привід звернути увагу громадськості на неякісний процес законотворення в Україні.

Так, з 4 по 15 січня 2016 року нардепи мали б працювати (окрім 7-го січня - Різдва) у комітетах. Однак порядок денний роботи народних обранців оприлюднили лише 4 із 27 комітетів. Тобто, решта просто не змогла, або – не захотіла планувати роботу у перші тижні післяноворічних свят. Ще один тиждень – з 19 по 23 січня – «слуги народу» мали б працювати на округах із виборцями. Втім, встановити де, як і хто працював, та що зробив за вказаний період – можливостей немає. Натомість нардепи охоче демонструють свої світлини зі своєю участю в певних урочистих подіях чи просто – намагаються піаритися на цілком далеких законотворення темах. Наприклад, демонструючи гарне здоровя під час занурення в ополонку на Водохреща.

Звісно, потребує уточнення й саме поняття «роботи із виборцем». Адже кожен може тлумачити подібне словосполучення у зручний для нього спосіб. Чи є відкриття меморіальної дошки за участі нардепа на його окрузі вагомим внеском у законотворчу діяльність у рамках «роботи із виборцями»? Чи, можливо, можуть існувати варіації з обранням локації: наприклад, чи може мажоритарник зустрітися із мешканцями свого округу, скажімо, на Сейшельських островах? Усі ці питання мають бути логічним продовженням моніторингу роботи народних обранців, адже вони отримують заробітну плату з державного бюджету. І саме ці люди так прагнули представляти інтереси своїх співгромадян у найвищому законодавчому органі держави.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]