Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
08.09.2016 13:26

Як і для чого треба шанувати українську мову

Первый вице-президент Академии экономических наук

Потрібно любити і шанувати рідну мову.

Моя мати народилася на хуторі Гончарево, що поблизуМиргорода, станції Гоголево та близького серцю кожного українця такогомістечка, як Диканька. Ці міста були яскраво і щиро оспівані у творах нашогоулюбленого письменника Миколи Васильовича Гоголя. Моє дитинство з ранніх роківпройшло в невеликій хаті-мазанці, де прожили все своє життя мої дідусь ібабуся, яких я любив і люблю по сьогоднішній день, хоча їх немає поруч зі мноювже більше трьох десятиліть.

            Саме завдяки цій щирій і великійлюбові  до своїх рідних, які булиістинними українцями і, найголовніше, вони були людяними, доброзичливими, аголовне, справжніми людьми  з великоїлітери. Вони були хліборобами.  Любов дорідної мови, до рідної землі і нашого українського народу зростала в мені,починаючи з дитинства.

           Мій батько теж народився на хуторі Гаптари, щопоблизу Овруча на Житомирщині, в сім’ї лікарів. Разом з прізвищем свого батькая отримав любов до рідного поліського краю. Мій батько навчив мене бути нетільки лікарем, але й, перш за все, бути справжньою людиною.

            Українськамова для мене – це наша рідна земля, безкрайні родючі лани, на яких колоситьсядозріваюче зерно, це ліси, в яких росте смачна суниця, чорниця, найсмачнішігриби, багато різної дичини і різної птиці. Завдяки моєму батькові , я став нетільки лікарем, але й завзятим мисливцем і рибалкою.

            Отож,українська мова для мене це, передусім, найкращі спогади життя, пов’язані  з прекрасною природою и прекрасними людьми,що живуть в країні, що зветься Україною.

             Любов до своїх батьків, дідів і пращурів,любов до історії  і традицій українськогонароду передається із покоління в покоління завдяки українській мові. Томуукраїнська мова – це не просто засіб спілкування, це мова, яка передає  емоції, відчуття, любов , життя , історіюукраїнського народу. Повага до українського народу і української націїпочинається з любові до української мови.

            Алеважливо не тільки щоб ми мали змогу розмовляти українською мовою , важливо, щобкожен українець залишався справжньою людиною в будь-якій ситуації.

            Українськамова вчить нас бути  не тільки людяними,відвертими, доброзичливими, вона вчить нас поважати всіх інших людей різнихнацій, що проживають поруч з нами в нашій країні. Тому, ні в якому разі, неможна допускати, щоб розвиваючи українську мову ми притискали інші мови , наяких розмовляють наші співвітчизники, будь-то російська, чи єврейська, чиугорська, чи будь-яка інша мова.

            Любіть, перш за все, свою країну, любіть свій народ і , безпосередньо, кожногогромадянина України, захищайте їх, створюйте для них умови гідного життя,гідної старості, гідної освіти. І нехай українська мова допомагає Вам в кращомурозумінні один одного  і у створеннісприятливих умов для розвитку і процвітання української нації в цілому світі !

З повагою, громадськийдіяч,

Академік, Віце-президентАкадемії

Економічних наукУкраїни,

Член національної спілкижурналістів України

А.В. Пешко

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net