UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
24.01.2023 13:41

"Справа банкірів": у Росії – новий 37-ий

Експерт, політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог"

По мірі збільшення кількості та масштабів військових поразок Росії в Україні у РФ все більшу силу набирає рух пошуку ворогів-винуватців цих поразок.

Й ситуація чим далі, тим ближче до реалій 1937-го року.

Із намаганням скрізь побачити результати змов підступних ворогів та влаштувати показові розправи над ними. А заодно, по ходу справи (і карної «справи») знайти додаткові гроші на реалізацію геополітичних химер Путіна і Ко.

Недаремно неабиякого розголосу набула заява власника ЧВК «Вагнер» Євгенія Пригожина. Який місяць тому запропонував конфіскувати розкішне майно та житло олігархів, які ігнорують або не підтримують військові зусилля.

А за півроку до того за ініціативою письменника, співголови партії «Справедливая Россия — За правду» та колишнього бійця збройних формувань «ДНР» Захара Прилепіна навіть було створено «Групу з розслідування  антиросійської  діяльності» (ГРАД).

Цією групою було сформовано список 140 представників культури, бізнесменів та громадських діячів, які ведуть антиросійську діяльність та виступили проти війни в Україні. Їх фактично, оголосили ворогами Росії за підтримку України. Серед них: телеведучий Іван Ургант, продюсер Олександр Роднянський, банкір Михайло Фрідман. Такий собі пролог до п’єси письменника Прилепіна під назвою «Справа 140-ка ворогів народу».

Колеги Прилепіна його творчий доробок не оцінили - серед перших же реакцій на створення цієї групи була заява письменницького об'єднання ПЕН-Москва: «Історія СРСР налічує десятиліття тоталітаризму з мільйонами ув'язнених, включаючи Варлама Шаламова (25 років таборів) та Олександра Солженіцина (8 років ув'язнення). Складання списків означає масовий донос та пряму провокацію. Ініціатори цього неподобства у державних кабінетах, головним з яких є Захар Прілєпін, плутають погану літературну фантазію з реальністю».

Видавець Борис Купріянов назвав витівку зі списком «пробною кулею, яка надалі буде якось реалізована».

Так і вийшло. Днями одіозний Олександр Дугін, пропагандист та один із головних промоутерів «євразійства» - імперської ідеології Росії, закликав знищити російський Альфа-Банк та засудити його власників.  «Без очищення Росія не відбудеться», - в черговий раз повторив він свою мантру про «чисту» Росію.

Цей заклик Дугіна де-факто продовжує оголошену Пригожиним лінію репресій проти «непатріотичного»  бізнесу. Схоже, в Росії дійсно взялись за бізнес, власники якого виступають проти війни. І Дугін озвучив чергову мішень - на черзі Альфа-Банк Міхаїла Фрідмана. Адже Фрідман публічно виступив проти вторгнення в Україну – а значить автоматично перетворився для Путіна і Ко на ворога.  

Можливо, приводом прискорити атаку на Фрідмана стала нещодавня інформація про допомогу з боку української Альфи (зараз Сенс Банк) ЗСУ. Як повідомляло профільне видання «Фінансовий клуб», Сенс Банк закупив на 16 мільйонів гривень дрони для допомоги ЗСУ на передовій. «Ще 600 тис грн благодійної допомоги банк разом зі співробітниками зібрали на купівлю дрона DJI Matrice 300 RTK для бригади, що чинить опір на Бахмутському напрямі». 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]