Такий висновок можна зробити із сьогоднішнього інтерв’ю очільника Служби безпеки України Василя Малюка телеканалу «1+1».
Це узгоджується із тим, що призначений у липні керівником СБУ Малюк казав у своєму першому інтерв’ю після вступу на посаду. Коли заявив, що в умовах війни однозначним пріоритетом Служби безпеки має бути контррозвідка: «СБУ сьогодні йде за вектором посилення контррозвідки. Всі оперативні підрозділи за функціоналом і за законом і до цього були контррозвідувальними, але зараз ми ще їх посилюємо. Ми хочемо створити правильну, боєздатну контррозвідувальну модель. Контррозвідувальні функції в межах своїх підрозділів будуть виконувати і Нацполіція, і ГУР МО, а СБУ буде залишатися основним суб'єктом».
Станом на сьогоднішній день, навіть якщо судити з інформації у публічному просторі, з призначенням Малюка очільником СБУ вітчизняна спецслужба дйсно значно покращила свою результативність у контррозвідувальній діяльності. Про деякі з цих результатів керівник спецслужби розповів у сьогоднішньому інтерв’ю.
До речі, й те, що суди перестали відпускати зрадників та шпигунів під домашній арешт – теж результат роботи СБУ. До якого спецслужба змогла прийти у межах чинного законодавства, але з урахуванням вимог військового часу.
Але у той же час зрозуміло, що незважаючи на фактично щоденні новини про розкриття різних сферах і на різних територіях різноманітних агентів Кремля, за декілька тижнів або навіть місяців вичистити глибоко ешелоновані агентурні мережі ворога не вдасться. Бо, як правильно зауважував Малюк, «Путін – спецслужбіст, і він 20 років агентурно проникав у нашу країну. Ворожа агентура працює на різних напрямках: і по військовому, і по правоохоронному блоку, і в політиці, також є збір легальної інформації з відкритих джерел».
В інтерв’ю «плюсам» ведуча також попросила прокоментувати ситуацію навколо церкви Московського патріархату та її священиків, діяльністю яких останніми місяцями активно займаються співробітники СБУ. «Ми маємо вичистити все середовище ворожих «кротів» у рясах. Без варіантів. У нас немає жодного упередженого ставлення. Але якщо людина у рясі й з кадилом - це не є пом’якшувальною обставиною при скоєнні нею злочину. (Як і обтяжуючою). Наприклад корегувальник ворожого вогню у рясі, який працював у Луганській області», - зазначив очільник спецслужби.
Таким чином, можна зробити висновок, що у складних умовах повномасштабної війни активно іде процес розкриття та вичищення російської агентури. Але до кінця цього процесу ще далеко, бо доводиться розгрібати завали, які до початку цієї війни накопичувалися десятиліттями.