UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
30.09.2022 17:29

"Потєшная" імперія

Експерт, політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог"

Російська імперія при Петрі І розпочиналась з ігор його «потешних військ». А через 300 років при Путіні ця імперія закінчує своє життя цілком як «потєшне» утворення на чолі з «потєшним» імператором.

Сьогодні у Георгієвському залі Кремля весь квіт російської номенклатури зібрався на призначеному господарем цього Кремля флеш-мобі «А ну-ка приєднай!» 

Споглядаючи за публікою, яка була там присутня під майже годинний антизахідний кондово-совковий речитатив «великого кормчего» російського зразку, відразу на згадку спали персонажі із «Москви-2042» Войновича. Сумні-похмурі покірні та правильно заточені персонажі, вірні діти Єдинороської партії державної безпеки. Таки собі символи реалізованої мети створити суверенну дерьмократію в окремо взятій країні за трьома кільцями ворожості. Сиділи та покірно вислухували в енний раз те, що вже дуже багато разів чули від Путіна…

Сьогодні ця публіка і мільйони правовірних шанувальників росімперії були присутні при перетворенні-спотворенні трагедії реальної країни України та реальних українців на фарс. У цьому фарсі всій цій аудиторії розповіли, що їхній імператор «понарошку», не насправжки, оголошує себе правителем тих земель, які він в реальності не контролює і ніколи не контролюватиме. І не біда, що цю Росію «понарошку» на окупованих територіях не визнають ніде у цілому світі (пара-тройка васальних невеличких державок – то за Войновичем «продукт вторічний», виключно для споживання правовірною роспублікою).

Головне – картинка «перемоги» створена. Зусиллями метрдотеля всея Кремля, а також його асистентами із «Лаоської народної республіки» (як помилково, але саме в точку нещодавно назвав «ЛНР» голова російського МЗС Лавров) та інших частково підконтрольних територій. Одобрям-с повний, аплодисменти-овації по-радянські громоподібні. Іділія повнесенька. Аж позіхати хочеться…

Все пройшло за знайомим сценарієм: Путін потрібні йому слова від себе почув, якісь папірці про приєднання господар Кремля і призначені ним гауляйтери підписали, після радянського гімну покричали всім залом «Ро-сі-я».

Ну що ж, тепер російський піпл (це та переважна більшість населення, які беззастережно підтримають росвладу та її курс) деякий час буде у захваті. Адже довгоочікувана перемога – ось вона. А як же - імперія приросла новими територіями, а значить стала ще більш могутньою та великою (в сенсі значимості).

На деякий, невеликий, час ця доза наркотику від доктора Путіна дозолить цьому піплу трохи розслабитися, заспокоїтися, відчути гордість за державу та власну значимість. Але, по-перше, це триватиме зовсім недовго. І повернення до рівня підтримки «собіратєля земель русскіх» В.В.Путіна часів кримського екстазу не буде й близько.

А по-друге – і це головне – для України і українців після кремлівських посиденьок Путіна і Ко нічого не змінюється. Головне правило для нас із 24 лютого  - «Нам своє робити». І своє повертати.

А Захід нам у цьому обов’язково допоможе. Бо Путін не у своїх словесних конструкціях, а у реальності сам підняв ставки надзвичайно високо. І тепер питання стоїть так, що у війні Росії із союзом Україна+колективний Захід обов’язково буде переможець.

Захід і Україна програти не можуть – бо на кону їхнє існування як суб’єктів.Тому, як казали у фільмі «Горець», «залишиться тільки один». І яку б комедію із потєшними імперіями кремлівський старець не ламав, це точно буде не він.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]