UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.07.2022 13:18

Війна Зеленського і маневри Спартц

Експерт, політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог"

За голосними звинуваченнями Вікторії Спартц на адресу керівника офісу президента Андрія Єрмака стоїть спроба знову втягнути Україну у внутрішньоамериканські політичні «розборки».

Втягнути вже третій раз за останні роки. В перший раз це було під час президентських виборів 2016-го в США зі звинуваченнями України у втручанні у вибори з метою сприяти перемозі Гілларі Клінтон і зашкодити перемозі Дональда Трампа. Після перемоги Трампа той «пробачив» Україну і надзвичайно вперто взявся використовувати українську карту проти свого конкурента на президентських виборах-2020 Джо Байдена. Причому намагався наполегливо залучити до своєї гри не тільки українських правоохоронців, але й безпосередньо вплинути на президента Зеленського. Це була друга така спроба.

Байден у такі брудні передвиборчі ігри на відміну від Трампа, на щастя, не грає. Навіть не зважаючи на наближення близьких вже виборів у листопаді цього року до Палати представників. (На яких буде балотуватися і сама Спартц. І у прив’язці до яких Трамп готується зробити офіційну заяву про те, що змагатиметься за президентство на виборах 2024 року).

А прихильники Трампа з його крила в Республіканській партії напередодні чергових виборів вирішили знову спробувати втягнути керівництво України в свої передвиборчі війни. І знову намагаються нанести удар по Байдену і його Демократичній партії із залученням президента Зеленського. «Президенти Байден та Зеленський повинні припинити грати у політику з життями людей», - цілком відкрито показала Вікторія Спартц свою справжню мету  дискредитації Байдена за допомогою звинувачень Зеленського.

Цього разу – через висування звинувачень на адресу голови його офісу Андрія Єрмака.

Спартц видала на-гора сумбурний і надзвичайно довгий набір звинувачень:

на адресу Єрмака в тому, що він грає на користь Москви;

на адресу його заступника Олега Татарова у тому, що він понад рік блокує призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури;

на адресу всіх українців, що вони не готуються до війни, чекають, що за них все буде робити Захід і при цьому кажуть, що США з ними, українцями, не добре поводиться;

центральну владу у тому, що вона забирає бюджети у місцевих влад;

уряд і того же Єрмака в тому, що вони заважають налагодити контроль за поставленою Заходом зброєю, тощо.

Насправді ж головним адресатом її резонансних звинувачень є не Єрмак. А Зеленський. Це підтверджує той факт, що у першій заяві Спартц зі звинуваченнями Байдена і Зеленського не було навіть згадки про Андрія Єрмака. Він з’явився вже пізніше.

Виходить такий ланцюжок: атака Спартц на Єрмака – насправді є атакою на Зеленського, а її звинувачення на адресу українського президента – це передвиборча атака на Байдена і демократів. Недарма сама Вікторія Спартц після перерахування того, що, на її думку, неправильно відбувається в Україні, тут же відрізала: «Але це ваше питання. Мене це не обходить».

В той час як українців звинувачення американського конгресмена на адресу президента їхньої країни дуже навіть обходять. Особливо враховуючи обстановку війни в їхній країні. Бо йдеться про верховного головнокомандувача, який очолює рух опору ворогу. І якщо Вікторія Спартц зосередилась на перерахуванні речей, які, на її переконання, неправильно робить Зеленський, то українці керівникові держави довіряють. Недавні соціологічні дослідження показали, що йому довіряють 85% опитаних. 

В цілому із набору заяв та інтерв’ю Спартц на тему ситуації в Україні й української політики керівництва США, які лунають з 6 липня, витікає: Зеленський не контролює належним чином ситуацію й в країні, й у своєму найближчому оточенні. Отже, заявляє конгресмен, Зеленському  потрібно «припинити грати в політику та театр» і почати краще керувати для підтримки армії та місцевої влади.

Надзвичайна небезпека нинішньої, третьої за рахунком, спроби втягнути Україну у передвиборчі війни демократів і республіканців США в тому, що на відміну від перших двох спроб цього разу Україна перебуває в умовах повномасштабної і дуже важкої війни Росії проти нашої країни.  

Тому можна погодитися із висновком українського американіста Володимира Дубовика, що «той спосіб, який обрала Спартц - найгірший, бо він лише може згенерувати напруження чи непорозуміння у відносинах наших країн, причому саме в найвідповідальніший момент. Будемо сподіватися, що найгірший сценарій не буде реалізований». 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]