UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.04.2022 16:03

#Тенденції війни. Випуск 2. Путінський дедлайн

Експерт, політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог"

Парад "перемоги" 9 травня на Червоній площі в Москві для Путіна і всього стада його фанатів - це must have.

На відміну від західного і українського раціонально-прагматичного підходу до планування та проведення військових операцій у радянсько-російський традиції є такий феномен, як планування перемог будь-якою ціною під знакові дати. В сучасній путінський Росії, де бал правлять історичні ремінісценції замість прогресу, цей принцип доведений до абсолюту.

Так і виходить, що не реальна ситуація на театрі війни та її адекватне сприйняття військово-політичним керівництвом країни, а саме ідеологічні надбудови і залізобетонна установка "Точка збірки нації - парад перемоги на 9 травня на Червоній площі", й визначають та визначатимуть логіку та швидкість дій російських воєначальників у війні в Україні. І, зокрема, у битві за Донбас.

Програма-максимум на 9 травня цього року у кремлівських керманичів вже зрозуміла - необхідно обов'язково продемонструвати мільйонам підданих нові перемоги Росії.

Які в ідеалі мають включати:

а) контроль над регіонами Сходу та Півдня України - той самий сухопутний коридор із Росії до Криму,

б) встановлення контролю над Донбасом у кордонах Луганської та Донецької областей;

в) нові територіальні надбання імперії  - рішення про входження до складу Росії Південної Осетії, " ДНР" і "ЛНР", а також, можливо, фейкової "Херсонської народної республіки" (як свідчать дії росіян на Херсонщині, вони від цієї ідеї остаточно не відмовились).

Ця спішка "під дату" та неадекватність у сприйнятті реальності російським керівництвом нашим військам - тільки на користь. Бо замість того, щоб підготувати необхідну кількість резервів, налагодити логістичні ланцюжки, провести якісне бойове злагодження підрозділів перед початком битві за Донбас тощо, росіяни будуть перш за все намагаться встигнути якмога швидше розпочати операцію. Бо треба ж встигнути на 9 травня продемонструвати дирижеру стада пу-фанів у Кремлі ту саму потрібну міфологізовану перемогу. Бо інакше пу-фани образяться не на жарт.

І саме тому, що ворог поспішатиме якомога скоріше кинутися в бій, "аби встигнути перемогти до 9 травня", у наших Збройних сил ще більше посилюються позиції та можливості завдати росіянам на Донбасі вирішальної поразки.

Але парадокс і гротеск ситуації полягає в тому, що навіть у випадку поразки на Донбасі й неможливості утримати контроль над "сухопутним коридором із Росії до Криму" Путін все одно продемонструє піплу на 9 травня перемогу.

Бо "Донбасс на блюдечке с голубой каемочкой" станом на зараз - звичайно, головне блюдо для стада пу-фанов. (Оскільки у меню й хижаків Кремля, й їхніх підданих після вторгнення в Україну назавжди зникло блюдо "Украина на блюдечке с голубой каемочкой").

Але, якщо не вдасться і його подати підданим внаслідок поразки російських військ на Донбасі,  то на 9 травня подадуть як тріумф рішення Південної Осетії про її входження до складу Росії. І влаштують з цього приводу й парад народу-переможця на Червоній площі, й народні гуляння. Стадо пу-фанів 100% буде у  захваті. Бо отримає на руки черговий доказ, як Росія встає з колін та приростає все новими і новими життєвими територіями.

Більш докладно на цю тему - у відеоблозі

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]