UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
13.10.2021 17:37

Як заповнити вакуум газової безпеки

Експерт, політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог"

Комбінація «Схвалення «Північного потоку-2» = Багато дешевого газу для Європи замість тоненького струмочка по захмарних цінах» Москвою сприймається як пропозиція, від якої ЄС не зможе відмовитися.

Такий собі примус до газового миру на умовах Кремля.

Але Євросоюз, схоже, після тотального газового дефіциту цієї осені, що був майстерно організований «Газпромом», такі зрозумів: газ – це надзвичайно ефективна зброя РФ у його «гибрідній» війні з Європою. І після того

а) усвідомив, що у протидії використання цієї зброї вони з Україною є природними союзниками і

б) почав шукати практичні можливості забезпечити у цьому процесі синергію зусиль з Україною.

Звичайно, не варто очікувати, що вже сьогодні Євросоюз для забезпечення газової стабільності на європейському ринку вирішить на повну використовувати можливості українських газосховищ. А завтра погодиться проводити облік газ для ЄС на східному кордоні України.

Тому що у вирішенні глобальних газових питань з Москвою не буває швидких рішень. Достатньо згадати, як двадцять років тому довий час відчайдушно намагались створити газотранспортний консорціум. За участі України, Росії та Німеччини. І врешті-решт справа закінчилась «пшиком».

З тієї пори ситуація у газовому трикутнику «Росія – Україна - ЄС» простіше не стала.

Але цього разу не вдасться заповнити повний вакуум газової безпеки у цьому трикутнику просто безрезультатною спробою «щось скомпонувати». Занадто серйозні ставки – à la guerre comme à la guerre.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]