Напередодні проведення 23 серпня цього самміту ми разом з одним із лідерів кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим обговорювали підготовку та значення «Кримської платформи» в ефірі телеканалу «Україна 24».
І зійшлися в тому, що цей орган матиме сенс і принесе реальну користь тільки у випадку, якщо він діятиме постійно, професійно та ефективно. А вся справа не обмежиться лише яскравим проведенням урочистого установчого самміту. (Який за рівнем міжнародного представництва, до речі, став справжнім успіхом України – яскравим свідченням чого є реакція Кремля. Який доклав величезних старань, щоб іноземні високі гості з різних країн проігнорували цей захід. А також істерична реакція на цей захід голови російського МЗС Лаврова та інших кремлівських чиновників вже після його проведення).
Так ось зараз і настав момент перевірити – наскільки офіційний Київ справді готовий на кримському треку діяти на новому, більш високому, рівні. Потенціал для таких дій нової якості є, але чи перейде ця потенціальна енергія в кінетичну енергію руху – побачимо в найближчі дні.
Бо реагувати треба швидко.
Адже у середу, як повідомив інший лідер кримських татар, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Меджліс ухвалив рішення звернутися до президента Володимира Зеленського та керівників держав-учасниць «Кримської платформи» через хвилю масових репресій проти кримських татар на окупованому Росією півострові. І закликав до термінового проведення міждержавних консультацій у рамках «Кримської платформи» по ситуації в Криму. Для того, щоб разробити практичні кроки для реагування на дії Росії.
«Новий виток репресій в Криму є перевіркою на міцність і рішучість держав - учасників Кримської платформи у відстоюванні ними цілей і принципів підписаної Кримської декларації», - йдеться у зверненні Меджлісу.
Тут Меджліс правий. Бо росяіни після самміту «Кримської платформи» багато заявляли про «несправжність» і «штучність» цієї організації. Тепер прийшов час НА ПРАКТИЦІ довести її СПРАВЖНІСТЬ.