UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.08.2021 12:01

Маленький екскурс у талібано-знавство

Експерт, політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог"

Якщо ти народився і виріс по сусідству з Афганістаном (в моєму випадку – в Таджикистані, де я й народився, й закінчив школу), то розумієш деякі особливості тамошніх людей.

Про ці особливості ми із ведучими поговорили в ефірі «України 24».

Головне в тому, що таліби (до речі, по-таджикські «таліба» - це учениця, а учень – «талаба») не збираються і не зможуть внести суттєві зміни в свій modus vivendi. Оскільки їхній радикальний іслам із чеканними законами шаріату залишає надзвичайно маленький коридор для відступу вліво-вправо.

Не говорючі вже про те, що їхні такі красиві, багатообіцяючі та щирі заяви про те, що вони істотно зміняться, якщо порівнювати з першим досвідом їхнього володарювання у 1996-2001 роках – це лише традиційне східне пишномовство.

Яке до реального життя має надзвичайно далеке відношення. Така вже там традиція: величні та пишні розмови – це все. Це як річ у собі – та, що завершена і не потребує додаткових складових. Зокрема, реалізації у реальності.

Тому не варто витрачати багато часу на те, щоб намагатися ці багатообіцяючи аванси талібів розкладати на складові, шукати там складні логічні комбінації, підтексти та контексти, прорахувати можливості та перешкоди на шляху їхньої реалізації тощо.

Реальні справи вони вирішують не цими щирими та пишними розмовами. Їхній нинішній бліцкриг у Афганістані це переконливо підтвердив.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]