UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
24.12.2020 19:55

Міна уповільненої дії під транш МВФ виробництва Рожкової&Сологуба

Експерт, політолог, директор Інституту соціально-політичного проектування "Діалог"

Cинхронно із початком роботи місії МВФ, Катерина Рожкова, яка оголосила цю радісну для керівництва країни звістку, щонайменше суттєво ускладнила перспективи винесення позитивного рішення Фондом.

Кілька днів тому перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова повідомила про те, що Нацбанк виконав всі передумови для того, щоб місія Міжнародного валютного фонду розпочала роботу в Україні. Як очікувалося, результатом цієї роботи місії з першого перегляду угоди з Україною у форматі Stand-by мало стати рішення про виділення нашій країні другого траншу кредиту.

Отже, після довгої затримки ($2,1 млрд. першого траншу від МВФ Україна отримала більш, ніж півроку тому - 12 червня) крига у відносинах з Фондом могла б скреснути. І дешеві гроші Фонду у першому півріччі наступного року зайшли в Україну.

Проте тут же, синхронно із початком роботи місії МВФ, та сама Катерина Рожкова, яка оголосила цю радісну для керівництва країни звістку, щонайменше суттєво ускладнила перспективи винесення позитивного рішення Фондом. Оскільки разом ще з одним заступником голови Нацбанку Дмитром Сологубом подали до Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) два позови до Ради Нацбанку.

 Як повідомили у ОАСК, у поданих позовах оскаржується жовтневе цього року рішення Ради НБУ про порушення трудової дисципліни Рожковою та Сологубом. Нагадаємо, Рада НБУ 2 жовтня вирішила винести догану і висловити недовіру Катерині Рожковій і Дмитру Сологубу, пославшись на лист голови Нацбанку і звинувативши їх у порушенні розпорядчих актів НБУ, Кодексу етики, правил внутрішнього трудового розпорядку і вимог Кодексу законів про працю.

Тепер ці двоє заступників голови Нацбанку просять ОАСК визнати протиправними та скасувати рішення Ради Національного банку України про надання оцінки їхнім діям.  Водночас, позивачі просять суд визнати протиправним і скасувати рішення Ради НБУ про порушення ними трудової дисципліни.

Наразі ОАСК вирішує питання про відкриття проваджень за цими позовами.

Тут важливі декілька принципових моментів.

Перший полягає в тому, що у Катерини Рожкової є давні та міцні зв’язки із парочкою осіб у МВФ. Її конфіденти не мають значних посад, але досконально розбираються у внутрішній кухні та складних процедурах вирішення питань у величезній бюрократичній машині-махіні під назвою МВФ. Принаймні, тих питань, які стосується України – бо у цьому секторі знають всіх ключових осіб і давно працюють з Україною.

Тому їм не потрібні будь-які проблеми, пов’язані з складним українським кейсом. І оскільки в них давно вибудуваний канал комунікації саме з Рожкової, то вони намагаються зберегти лише його і не хочуть робити зайвих рухів. Тому скрізь і кажуть, що має місце наступ на позиції Рожкової. Яка за реформи-прозорість-вдікритість у роботі НБУ. Отримає чи не отримає Україна транш МВФ - для них геть другорядне питання. Оскільки вони перш за все захищають свої інтереси і свої позиції в тераріумі фондовських бюрократів.

Другий момент – після позовів до суду цих заступників голови Нацбанку можна очікувати зростання у Фонді непорозуміння та роздратування щодо ситуації в НБУ. Адже у контексті вирішення питання виділення другого траншу Україні замість злагодженої роботи центробанку, всіх його офіційних осіб представникам Фонду виразно демонструють, що тут панує хаос і анархія. І цілком можливо, що МВФ наполегливо призове керівництво Нацбанку вирішити існуючі «протиріччя». Судячи зі всього, саме на це і розрахували Рожкова та Сологуб, коли синхронізували свій позов через 2,5 місяці після винесення їм доган із початком роботи місії Фонду в України. 

Іншими словами, позивачі спеціально вичікували найбільш влучного моменту нанести удар своїм «кривдникам». Оскільки таким чином вони багатократно підсилюють свої стартові позиції у протистоянні із Радою Нацбанка. Адже одна справа, якщо Рада Нацбанку буде просто обґрунтовувати правомірність своїх рішень по Рожковій та Сологубу в суді.

Зовсім інше – коли Раді НБУ прийдеться захищати свої рішення перед МВФ. І робити це після того, як Рожкова пустить у хід всі свої можливості комунікації і впливу в Фонді для представлення ситуації у вигідному для себе світлі.

І пов’язаний із цією обставиною третій момент – внаслідок цих зусиль Рожкової-Сологуба питання з внутрішньо-корпоративного конфлікту серед керівництва НБУ цілком може зміститися у питання отримання/не отримання Україною другого траншу Фонду.

Оскільки на сьогоднішній день ситуація із позитивним рішенням про цей транш продовжує залишатися хиткою. І зусиллями цих досвідчених гравців на полі відносин з Фондом ця ситуація цілком може бути законсервована ще не на один місяць. Законсервована не на користь отримання другого траншу МВФ вже у найближчі місяці.

 

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]