Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
07.03.2014 17:32

Про самоврядування та самоорганізацію громадян

Громадський діяч

Ми зробили перший крок для побудови демократичної держави – ми здійснили революцію. Але це тільки маленький крок, попереду ще маса змін.

Ми зробили перший крок для побудови демократичної держави – ми здійснили революцію. Але це тільки маленький крок, попереду ще маса змін.

У зв’язку з широкими змінами в громадянському суспільстві України, на сьогоднішній день, ми маємо нову стартову станцію для самоорганізації населення. Тому закликаю всіх охочих приймати активну позицію в громадському житті ваших селищ та міст. Чому?

По-перше, тому, що об’єднуватись заради спільної мети – це найоптимальніше рішення в ситуації, яка зараз складається в країні.

По-друге, хочу звернути увагу на те, що відповідно до ст. 5 Конституції України «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування».

По-третє, зараз самоврядування дуже розбалансоване. Можна навіть сказати, що це не самоврядування, самоправство. Тому, що органи самоврядування не завжди діють з повною потужністю та піддаються тиску з боку влади.

Головною умовою організації самоврядування в Україні є жорсткий поділ його та влади. Влада має контролювати виключно законність в державі. А громадяни – законність діяльності влади.

Наслідком об’єднання та самоорганізації народу, як конституційного суб’єкта, буде його перетворення в новий суб’єкт – громадянське суспільство. Відповідно, до визначення завідувача кафедри політичних наук і філософії Львівського регіонального інституту державного управління Академії державного управління при Президентові України Антоніни Колодій, громадянське суспільство – це сфера спілкування та солідарності, спонтанної самоорганізації і самоврядування вільних індивідів на основі добровільно сформованих асоціацій громадян, яка захищена необхідними законами від прямого втручання і регламентації з боку держави.

Найголовнішою метою кожного з нас є донесення інформації громадянам України про їх громадянські можливості. Адже, ми – громадянське суспільство вибираємо владу та будуємо закони.

Після того, коли громадяни будуть проінформовані, вони зможуть самоорганізовуватись, потім здійснювати самоуправління. Якщо громадянське суспільство здатне до самоуправління – то воно і є владою.

Тому ще раз закликаю всіх до активної громадянської позиції та діяльності. Закликаю до створення громадських фундацій, молодіжних та громадських організацій, кооперативів, тематичних клубів, профспілок та інших юридичних суб’єктів громадянського суспільства.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]