Ми зробили перший крок для побудови демократичної держави – ми здійснили революцію. Але це тільки маленький крок, попереду ще маса змін.
У зв’язку з широкими змінами в громадянському суспільстві України, на сьогоднішній день, ми маємо нову стартову станцію для самоорганізації населення. Тому закликаю всіх охочих приймати активну позицію в громадському житті ваших селищ та міст. Чому?
По-перше, тому, що об’єднуватись заради спільної мети – це найоптимальніше рішення в ситуації, яка зараз складається в країні.
По-друге, хочу звернути увагу на те, що відповідно до ст. 5 Конституції України «Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування».
По-третє, зараз самоврядування дуже розбалансоване. Можна навіть сказати, що це не самоврядування, самоправство. Тому, що органи самоврядування не завжди діють з повною потужністю та піддаються тиску з боку влади.
Головною умовою організації самоврядування в Україні є жорсткий поділ його та влади. Влада має контролювати виключно законність в державі. А громадяни – законність діяльності влади.
Наслідком об’єднання та самоорганізації народу, як конституційного суб’єкта, буде його перетворення в новий суб’єкт – громадянське суспільство. Відповідно, до визначення завідувача кафедри політичних наук і філософії Львівського регіонального інституту державного управління Академії державного управління при Президентові України Антоніни Колодій, громадянське суспільство – це сфера спілкування та солідарності, спонтанної самоорганізації і самоврядування вільних індивідів на основі добровільно сформованих асоціацій громадян, яка захищена необхідними законами від прямого втручання і регламентації з боку держави.
Найголовнішою метою кожного з нас є донесення інформації громадянам України про їх громадянські можливості. Адже, ми – громадянське суспільство вибираємо владу та будуємо закони.
Після того, коли громадяни будуть проінформовані, вони зможуть самоорганізовуватись, потім здійснювати самоуправління. Якщо громадянське суспільство здатне до самоуправління – то воно і є владою.
Тому ще раз закликаю всіх до активної громадянської позиції та діяльності. Закликаю до створення громадських фундацій, молодіжних та громадських організацій, кооперативів, тематичних клубів, профспілок та інших юридичних суб’єктів громадянського суспільства.