Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.08.2019 10:55

Хаос в Італії. Іtalexit?

Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Всі чудово розуміють, що зараз мова йде лише про одне – чи залишиться Італія в ЄС? Іtalexit наступний?

Величезне політичне безумство почалося в Італії 2011 року, коли путч, влаштований ЄС, на тлі страхітливої фінансово – боргової кризи, звалив демократично обраний уряд Сільвіо Берлусконі. Єврофанатики та євромаразматики чудово усвідомлювали, що потенційний вихід Італії з єврозони, стане непоправним ударом по всій конструкції ЄС. Тому, нічого не цураючись, пішли на такі страхітливі дії в країні-засновниці цього проекту - «Європейський Союз».

Але, справжня біда трапилася в Італії раніше, а саме у 1999 році, коли тодішній, лівий італійський уряд, ухвалив доленосне рішення щодо приєднання Італійської Республіки до Європейського Монетарного Союзу. З того моменту Італія втратила свій ключовий національний суверенітет й саме з того часу розпочалися справжні біди та страждання італійців.

До часу вступу до ЄМС та ведення євро, всі попередні італійські уряди, маючи всю повноту влади, успішно використовували фіскальні, бюджетні та монетарні механізми для підтримання високої конкурентноздатності своєї країни. Простіше кажучи, у часи необхідності, девальвували ліру. З 1999 року все це було в Італії забрано заради «священного» - євро та єврозони.

Борг Італії, з часів глобальної та європейської фінансової кризи, виріс на рівень більш ніж 230 % ВВП, безробіття в центральних та південних районах країни сягнуло 15 відсотків та вище, а серед молоді – до 30 %. Але, Італія нічого не могла робити, знаходячись у страхітливих лещатах правил ЄМС. Більше того, Італії б ніхто б і не дозволив робити те, що потрібно робити за вивіреними роками та правильними практиками. Це – табу для Брюсселя. Встановлені Брюсселем, Берліном та Парижем, фактично, маріонеткові уряди, особливо на чолі із єврофанатиком Маріо Монті, виконували все, що було наказано. Італія закипала.

Величезний вибух стався у 2017 році, коли на конституційному референдумі, ініційованому ліво-центристським урядом Матео Ренці, італійці сказали «ні». То було дуже жорстке «ні». Яке відкрило шлях до майбутньої перемоги тих сил, які роками відкрито казали про всю згубність політики, яка була нав’язана італійцям. Перемоги тих сил – «Руху 5 Зірок» та Ліги, що відкрила абсолютно нову сторінку для Італії. А також, безсумнівно, що й стало прямою передумовою для нинішньої, можливо, вирішальної італійської кризи.

Те, що Маттео Сальвіні та його Ліга не зможуть довго залишатися у коаліції із Луїджі Де Майо та його популістським «5 Зірок», було зрозуміло зазделегідь. Так чому Сальвіні вирішив зруйнувати ту крихку коаліцію саме зараз? За лічені дні до засідання G7 у Біарріц, де буде пряме геостратегічне зіткнення і де позиціювання Італії могло бути, можливо, б вирішальним.

Зрозуміло одне – крах нинішнього італійського уряду – це величезне підмога Кремлю та Путіну у нинішній сучасній битві за Європу. Сальвіні недаремно, після поїздки до Москви, казав, що «йому легше у Москві, аніж у Брюсселі». Багато в чому, він правий. Не Москва вела, фактично, війну проти Риму.

В принципі, Рим, майже, завжди був дуже близький до Москви. Тому нічого особливого в цьому немає. Вирішальна відмінність нині, шо ми всі зараз у новітньому силовому геостратегічному зіткненні, в тому числі, прямому за майбутнє Європи. Італія, як виглядає, не є союзником України. Так це й так було, як відомо, так й зрозуміло. Що не пам’ятаємо, як Італія голосувала на Бухарестському саміті НАТО? Питання в іншому, як Італія окреслить свою стратегію по відношенню до США? Це – вирішальне й саме це буде стояти на кону для Італії в Біарріц.

Через декілька днів стане зрозумілим – чи Італія піде на позачергові вибори із майбутньою перемогою Сальвіні, чи Італія «повернеться» на вісім років назад та сформує уряд, за який ніхто із італійців не голосував. Всі чудово розуміють, що зараз мова йде лише про одне – чи залишиться Італія в ЄС? Неймовірна іронія полягає в тому, якщо будуть оголошені позачергові вибори, вони відбудуться за лічені дня до BREXIT/ ITALEXIT наступний? Зараз виглядає, шо дуже та дуже ймовірно.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net