Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
16.08.2019 14:50

США – Британія: поновлення стратегічного союзу. Місія Болтона

Президент Центру європейських та трансатлантичних студій

Темп поновлення стратегічного союзу між США та Великою Британіє, майже, безпрецедентний. Як того й вимагає сучасна геополітична динаміка.

Темп поновлення стратегічного союзу між США та Великою Британіє, майже, безпрецедентний. Як того й вимагає сучасна геополітична динаміка. Вашингтонський Договір у далекому 1949 році, що започаткував НАТО, теж був підготовлений за два тижні.

Тоді Холодна війна тільки розпочиналася. Зараз нова Холодна війна, яка ніколи не завершувалася, просто повернулася у набагато важких та складніших вимірах та координатах. Нова Холодна війна вимагає нових альянсів та союзів. Трамп та його люди знають про це, відчувають це та готові діяти щодо цього. Стратегічна іронія полягає в тому, що наступний саміт НАТО відбудеться саме в Лондоні. Можливо, один із останніх в історії Вашингтонського Договору.

Британія втратила три безцінних роки із Терезою Мей. Роки, які вже ніколи не повернути, лише намагатися не слідувати тими страшними та свідомим помилками, якими йшла Мей, причому йшла свідомо. Дональд Трамп зрозумів про Мей все. Зараз, після Мей, історія надає новий, величезний шанс.

Джон Болтон у Лондоні говорив все публічно. Час для порожніх еківоків вже минув. Й Болтон – це не Макмастер, а тим більше, не Райс. Болтон прямо сказав, що Білий Дім, Дональд Трамп та він сам за - BREXIT. Більше того, Джон Болтон сказав, що він був прихильником BREXIT ще задовго, як відбулося історичне голосування за сам BREXIT. Ці слова Болтона, фактично, «контрольні» постріли в ЄС. А також пряме попередження ЄС: «Трамп, США разом із Лондоном та Джонсоном. Не заважайте, інакше буде погано».

Британія втратила три безцінних роки, перебуваючи у страхітливому стані невизначеності, коливань та зрад. Тепер діяти треба рішуче, спрямовано та без вагань. Уряд Бориса Джонсона чудово розуміє, шо проти Британії ведеться війна Європейським Союзом на знищення. У Брюсселі розуміють, що якщо BREXIT буде вдалим, тоді для ЕС станеться катастрофа, тобто крах цього «проекту». Майбутні торгівельні відносини між  США та Великою Британією – це лише один, хоча й дуже вагомий чинник, який цю неминучу катастрофу наближає. Вирішальне – це майбутня катастрофа геополітична та геостратегічна. Ось чому ЄС в істерії.

Мей спеціально блокувала приєднання Об’єднаного Королівства до створюваною під проводом США коаліції для дій у Затоках. Спеціально, аби ще раз задобрити ЄС. Ні, не заради кращої угоди, але заради залишити Британію у цьому безумному проекті Зараз до Перської та Оманської Заток один за одним спрямовуються британській крейсери та фрегати. Ось так народжується «нове НАТО». Без Німеччини, без берлінських холуїв. Але, із Ізраїлем та Південною Кореєю.

За останні два тижні Трамп та Джонсон вели телефонні перемовини тричі. Готується вирішальна зустріч. Джон Болтон у Лондоні готував ключові параметри новітнього стратегічного союзу. Іншого виходу зараз просто не існує.

Невідомо, де Трамп та Джонсон спільно та публічно поновлять стратегічний союз? Чи станеться це у Біаріцці, що навряд чи, чи станеться це у Вашингтоні, де, можливо, буде закладений новий «Вашингтонський Договір»? Запросять тих, хто зрозуміє, що відбувається, або буде намагатися зрозуміти це. Не запросять Німеччину та таких, як Німеччина, а фактично, нинішніх ворогів, як вільного світу, США, Трампа, Британії, Джонсона, України та далі та далі.

І не запросять Україну. Трамп не хоче мати з Україною Зеленського нічого спільного. Це правильно. Робити абсолютно непотрібні помилки, коли історія та час не дозволяють їх робити, для Трампа та Джонсона неприпустимо. Вирішальне питання лише полягає в тому, чи будуть хоч якісь можливості для України приєднатися до цього союзу тоді, коли не стане Зеленського? В цьому році Джон Болтон до України не приїде.        

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net