Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
27.02.2016 11:17

Що потрібно для підвищення рівня і якості життя українців

Директор Института развития экономики Украины

Мабуть, єдиним виходом з нашої великої банківської кризи може стати удосконалення в 2016 році системи продажу Фондом гарантування вкладів фізичних осіб , зокрема, запровадження Пілотного проекту і запуск в роботу інститутів спільного інвестування з одноч

     Ни нів надзвичайно тяжких умовахфінансово-економічної кризи в Україні при ухваленні найважливіших рішень і усвоїй поведінці виборці все більше керуються міркуваннями економічного порядку,хоча нерідко українці і не віддають собі в цьому звіту. Адже існує прямий ізворотний зв'язок: «економіка - сім'я» та «сім'я – економіка». Сімейністосунки, структура, тенденції розвитку сучасної сім'ї роблять істотний впливна економіку нашої країни. У свою чергу розвиток або падіння економіки,зростання чи погіршення матеріального рівня сприяють змінам сімейного осередку,структури сім'ї, характеру рішень, що приймаються в ній нашими виборцями.

     Зараз різноманітні економічні аспективраховуються і активно впливають на сферу сімейних стосунків, розвиток освіти,медичного забезпечення, формування норм соціальної поведінки і демографічніпроцеси. Ця велика системна криза підштовхнула не тільки економістів, а йбагатьох політичних лідерів до вирішення нових фінансово-економічних проблем,допомогла подивитися з економічної точки зору на найважливішісоціально-політичні питання, такі як сімейні стосунки, освіта, дискримінація,злочинність. Тому фактично усіх українців в цей час дуже турбують питання,зокрема, чи є власне бачення подолання фінансово-економічної кризи в Україні у тій чи іншій політичній партії?Чи здатні партійці відрізнити популізм від ефективних економічних рішень? Такожсьогодні виборців цікавить компетенція партійних функціонерів в питанняхекономіки і їх погляди на стимулювання українського бізнесу.

     Чому саме ці актуальні питання турбуютьнаших виборців? Тому що переважній більшості виборців, що різко зубожіло,  а також і самій бізнесовій еліті сталозрозуміло -  цей склад Кабміну вже незможе запропонувати нову стратегію комплексного економічного розвитку України,здолати критичне становище на сході, а також хаос, що розширюється, викликанийкрайнощами демократії і революції. І що особливо зараз стало турбуватиполітиків за кордоном, щоб Україна не стала некерованою. Тому навіть посликраїн, що входять в G7, нині занепокоїлися тим, як відновити у нас авторитетвлади з властивими їй ієрархією і ефективністю без корупції. Ось чому нині намв уряді потрібні не політики, а економісти, що вміють кувати ВВП країни,вирішуючи складні проблеми вітчизняних ринків.

     Хоча гроші в Україні є, їх потрібноправильно узяти і направити в якості інвестицій на підтримку точок зростання вреальному секторі економіки. Більш того, при такому низькому курсі гривні, якзараз, фактично будь-який сектор економіки може «вистрілити». Це і ВПК, АПК,переробка тощо. Плюс наша країна ще достатньо багата освіченими людьми, якінавчилися виживати у будь-яких умовах. Тому, насправді, досить багато напрямів,де можна рушити вперед, а не тільки спекулювати на валютному ринку. Все щозавгодно ми могли б створити при тямущому і патріотичному політичномукерівництві. Але за усі ці попередні роки у нас не було вільних виборів. Авідсутність зміни еліт в керівництві приводить, як ми бачимо, до краху. У насбіля керма досі одна й та ж когорта.

     Тому слід проводити розбудову економічноїмоделі держави так, щоб вона була результатом творчого синтезу традицій господарювання і своєрідностіісторичного розвитку українського народу, регіонального і світового досвідупровідних країн Європейського Союзу і США. Стратегічною довгостроковою метоюреформування поки ще існуючої економічної моделі України є поступовий рух до суспільствапостіндустріального типу з урахуванням національних особливостей для підвищеннярівня і якості життя українців, поліпшення місця існування людей робітничихпрофесій, фахівців ті підприємців на основі нових технологій і багатоукладноїекономіки. Для цього провідними фахівцями Інституту розвитку економіки України розробленокілька блоків.

     ПЕРШИЙ БЛОК. Шляхи подолання банківськоїкризи. Зокрема, ПРОПОЗИЦІЇ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО УДОСКОНАЛЕННЯСИСТЕМИ ПРОДАЖУ АКТИВІВ НЕПЛАТОСПРОМОЖНИХ БАНКІВ ФОНДОМГАРАНТУВАННЯ ВКЛАДІВ ФІЗИЧНИХ ОСІБ З УРАХУВАННЯМ ЗАПРОВАДЖЕННЯ ПІЛОТНОГОПРОЕКТУ.

     Мабуть,єдиним виходом з нашої великої банківської кризи може стати удосконалення в2016 році системи продажу Ф ондом  гарантування вкладів фізичних осіб , зокрема, запровадження Пілотногопроекту і запуск  в роботу інститутівспільного інвестування з одночасним впровадженням діяльності фінансовихконсультантів. Доречно зауважити, що цю складну і відповідальну роботу можнавиконати лише разом з народними депутатами та громадськими діячами, ФГВФО іучасниками ринку. Конструктивні ідеї є, також є надія, що вдасться їхреалізувати масштабно і ефективно. Також в подальшому будуть розкриті іншіблоки.

ОлександрГОНЧАРОВ,

ДиректорІнституту розвитку економіки України

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net