UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
16.06.2021 22:59

"Спустошливий і руйнівний" Байден

Политолог, политтехнолог, независимый эксперт

"Яструбиний" Байден і "червоні лінії" Путіна, що лишились за дверима

Загальні підсумки обох пресконференцій – Байдена і Путіна - після зустрічі: судячи з характеру й змісту заяв, Байден за асистування Блінкена дві години викочував Путіну претензії за все. «Червоні лінії» Путіна лишились червоніти за дверима як нікому не цікаві.

 Якщо сформулювати дипломатично: президенти «просто обмінялись поглядами на ситуацію». Спільних тез просто не було – тому Путін на пресконференції озвучував звичну агресивну маячню Кремля і відхрещувався від обвинувачень (котрі Байден потім не полінувався озвучити ще раз, чітко й голосно – з вказівкою «я уважно послухав виступ пана Путіна»). Це все озвучував очевидно невдоволений і втомлений, добряче пожований Путін – однозначно після розмови в Гельсінкі з Трампом він виглядав бадьоріше, веселіше і впевненіше.

 Байден же, «старий і немічний» за версією кремлівської пропаганди, за підсумками розмови обрав образ Бонда. Джеймса Бонда. Найбільш показові цитати:

  • «США показали світу «ми повернулись, ми стоїмо пліч-о-пліч з нашими союзниками».
  • «Мине 6 місяців – ми подивимось, як тут в нас все відбувається».
  • «За 3-6 місяців ми подивимось, чи ми підійшли ближче до засадничих переговорів про стратегію відносин».
  • «Якщо це станеться [смерть Навального] - наслідки будуть спустошливі і руйнівні для Росії».
  • «Якщо вони порушать засадничі норми, ми відповімо. У кіберпросторі так само».
  • «Я не гадаю, що він шукає холодної війни зі США».
  • «Він підозрює, що ми готові змістити його від влади».
  • «Ні, погроз не було».

Байден також не відмовив собі в скромному задоволенні трохи пожартувати у відповідь на дивні й криві «жарти» Путіна в інтерв’ю NBC: «Знаєте, це [невизнання міжнародних норм Путіним і РФ] не настільки задовільна відповідь як, наприклад, «Байден сказав, що він вторгнеться до Росії». Жартую, звісно».

 Тобто, Байден всіма доступними інструментами – вербальними і невербальними – продемонстрував, що розмова з Путіним обмежилась озвученням (за допомоги міністра оборони США, держсекретаря Блінкена та інших) переліку претензій Путіну і переліку проблемних питань, на які відповіді Америка досі не отримала.

 Серед них, до речі, той момент, що раптова активність Росії в Арктиці таки муляє США і Байден очікує, що це припиниться в найкоротші терміни (а Путін неймовірно гордий тим, що вліз туди з власними промисловими і військовими планами... Судячи з сьогоднішнього, бути гордим йому лишилось недовго).

 Плюс прямо і однозначно зазначив: про реальну розмову з Путіним, «засадничі переговори», як він це назвав, йтиметься не раніше як за 3-6 місяців. І то тільки якщо Путін за цей час доведе, що з ним є про що говорити. Тобто, виконає вимоги США хоча би за найгострішими для Білого дому напрямками.

 І риторика Байдена однозначно була «риторикою яструба». Тобто, його позиція безкомпромісна і в міру агресивна – про «холодну війну», «погрози», «зміщення з посади» і «напад на Росію» просто так на такому рівні ніхто не жартує.

 Відсилку до «чимдалі агресивнішої позиції Китаю, котрий планує стати найбільшою економікою і найбільшою військовою силою на планеті, вздовж багатьох тисяч кілометрів кордонів з Росією» цілком можна потрактувати як зазначення базового вектору: з проблемною злобною Росією ніхто морочитись не планує – США розрулить тут все жорстко і мимохідь, зосереджуючись на серйознішому супернику.

--

В застосунку до нас висновки також лишаються незмінними: такому «яструбиному» Байдену байдужі «розмови на користь бідних» Зеленського про те, як він старається і які добрі наміри має. Не буде конкретних результатів там, де цього вимагає Білий дім, - не буде ніякої допомоги, ПДЧ НАТО абощо. Аванси скінчились.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]