UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
17.05.2021 13:05

Зеленський вирішив, що якраз час прополоти недостатньо лояльну зелень

Политолог, политтехнолог, независимый эксперт

Трьох міністрів замінять на особисто відданих, в тому числі на скандального нелюстрованого Любченка

Зеленський вирішив, що якраз час прополоти зелень: разом зі Степановим (на нього образились за надмірну медійну активність "я врешті домовився про 42 млн доз вакцин"? Чи, як це формулювалось за Кучми, "за роботу на власний політичний імідж"?) вирішили загребти ще кількох. Також недостатньо особисто лояльних.

Те, що міняють міністра інфраструктури В.Криклія - "нарешті", що називається. За всі корупційні скандали в галузі, за те, що робиться на Укрзалізниці, - там в принципі не може виникати питань зі звільненням.

А от з міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігорем Петрашком якось дивно. Він рік як прийшов: призначили Петрашка якраз під час локдауну, в березні 2020-го. Факапів ніби не було особливих. Але справа навіть не в гіпотетичній провині Петрашка. А в тому, ким його обіцяли замінити.

Нова, прекрасна і працьовита кандидатура на міністра економіки - талановитий позаконкурсний ("ну ж карантин" - бронебійний аргумент) голова Держподаткової служби Олексій Любченко. Настільки талановитий, що його примудрились в якийсь спосіб не люструвати як податківця часів Януковича і Сім'ї, а призначити до ДПС. Планам на кар'єрне зростання Любченка в жоден спосіб не заважають ні постійні скандали довкола нього (найпопулярніші - новенький Porshche його сина та втеча Любченка із місця ДТП в незадекларованій машині зі скрученими номерами), ні купа майна і нерухомості за практично пролетарського задекларованого доходу.

І загальноукраїнська слава "тотально сліпенького податківця Любченка", головна роль котрого - впритул не помічати колосальні скрутки ПДВ, теж не заважає кар'єрному зростанню. Ну, ТСК ж у Раді нічого такого не побачила, приводів для звільнення, а тим більше для судової справи не знайшла.

А чекають від Любченка як наближеного до одного зі спонсорів "Слуг" і "куратора" власної групи нардепів Іллі Павлюка (через кума Павлюка нардепа Віктора Тимошенка, в котрого Любченко був помічником за "ригівської" ВР 7-го скликання, обраної 2012-го), судячи з публікацій, всіляких дотацій, компенсацій і подальших податкових послаблень для крупних аграріїв ("своїх", звісно).

Мабуть, Любченко дійсно неймовірно талановитий і цінний кадр. Але, може, владі варто таки ще раз ретельно подумати - нахіба?

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]