UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
29.12.2020 17:46

Фірми-саботажники харчування ЗСУ у 2020-му досі не покарані, ситуація повторюється

Политолог, политтехнолог, независимый эксперт

В Україні так і не виправили "законодавчий баг": перевірку учасників тендерів до, а не після процедури - чи спроможні вони взагалі надавати послугу.

Українська армія давно обрала напрямок переходу на стандарти НАТО, всі процедури відкриті і прозорі за допомогою системи Прозорро. Але другий рік поспіль хтось дуже впливовий (і правоохоронні органи повинні вияснити хто це) намагається зірвати процес постачання харчуванням армії, використовуючи вади законодавства. Найбільша проблема процедур полягає у тому, що перевірка постачальників відбувається вже після проведення торгів у тендерах Прозорро. А тому це відкриває можливість недобросовісним учасникам (або й ворогам, чи відкритим шкідникам?) підсунути «лівих» учасників з ознаками фіктивності, мета яких – просто блокувати роботу. Як на війні, коли корабель затоплюють у протоці, щоб інші не могли пройти.

 Через дії таких підставних фірм минулого разу їм вдалося блокувати процес упродовж півроку! Щоб вирішити цю проблему довелося підключати Верховну Раду, аби не залишити військо без їжі. Ситуацію успішно подолали. Але, що дивує, ніхто із диверсантів не був покараний. А одна із тих фірм, як виявилося, досі забезпечує харчування кількох частин!

 Головна проблема у цій системі полягає у тому, що у законодавстві не прописана можливість контролю цих компаній ДО того, як торги завершено. Тобто обирають «кота у мішку». В результаті після завершення конкурсу переможець, який надав найнижчу ціну, виявляється просто неспроможнім надати послугу, бо надав фіктивні документи. Саме так було минулого року і повторюється зараз.

 Тобто, необхідно змінити законодавство у моменті перевірки документів і виробничих потужностей учасників торгів. Адже у такій сфері як військова необхідне підтвердження спроможності надання послуг у грандіозних масштабах, А також фінансової спроможності, та й відповідного досвіду. Це навіть якщо не згадувати про бодай елементарну перевірку: чи не працює такий учасник на ворожі структури, чи не має компрометуючих зв’язків з країною-агресором через родичів власників, партнерські структури, додаткові джерела фінансування, колишні контракти тощо.

 Сьогодні в Міністерстві Оборони знов запевнили, що все під контролем, наші військові будуть нагодовані. До процесу  нейтралізації «диверсантів» залучені правоохоронці. У наступному 2021 році реформування харчового постачання армії буде доведене до кінця. Проблема на сьогодні полягає лише у законодавчих «багах».

 Як бачимо, спроби наразі невстановлених осіб зірвати процес постачання не вийшов. Але, на моє переконання, у ситуацію необхідно втрутитися Національній поліції, СБУ, контррозвідці, іншим контролюючим органам, і узяти за барки цих диверсантів, які намагаються у такий спосіб блокувати нашу армію. Бо у даному випадку ідеться про майже 300 тисяч військових по всій Україні, у тому числі на лінії фронту.

 І це не просто питання постачання армії харчуванням. Це один зі стовпів нашої обороноздатності. І свідомо, за допомогою багатоходових маніпуляцій у такий спосіб також ведеться гібридну війну проти нашої держави. Саме тому нам, громадянам, необхідно тримати на контролі це питання і стимулювати владу до завершення необхідних реформ.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]