UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
13.09.2020 20:17

Нова в.о.голови АМКУ: брехлива декларація, зате з Кривого Рогу

Политолог, политтехнолог, независимый эксперт

Незадекларований чеський бізнес в.о.голови Антимонопольного комітету – навіщо Піщанська підставила себе і своїх покровителів?

Два місяці тому замість дніпрянина Ю.Терентьєва ВР призначила в.о.голови Антимонопольного комітету його заступницю (працювала 10 місяців) криворіжанку Ольгу Піщанську.

Є різні версії, чому Ольга Станіславівна раптом зробила стрімку антимонопольну кар’єру. Можливо, це добре ставлення попереднього голови АМКУ Юрія Терентьєва (зі звільненням котрого 3 липня 226 голосами ВР вийшла ну дуже смішна історія: 1 липня він подав заяву про відставку, 3 липня попросив її не розглядати, але Разумков сказав «якщо у відставку – то у відставку» і поставив на голосування). Бо Піщанська займалась організацією закупівель ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" якраз тоді, коли Терентьєв там же був генеральним юридичним консультантом. А може це просто збіг.

А ще чиновниця має дуже впливову сестру Світлану – також, звісно, з Кривого Рогу. З такою протекцією дійсно питань з будь-якими призначеннями бути не може.

Сама ж Піщанська наполягає на тому, що її нібито призначили «як фахівця». І на підприємствах Ольга працювала, і досвід має. Дивує, що така досвідчена людина не врахувала, що чиновники Антимонопольного комітету не лише не повинні бути причетні до корупції, але й мають бути зразком прозорості, тобто в першу чергу надавати повні і чесні дані про свої статки – просто щоб не лишати зацікавленим фігурантам антимонопольних справ компромату для тиску. І саме в цьому пункті пані Піщанська іспит не пройшла: тихо «промовчала» про свою компанію в Чехії.

Загалом там жодного криміналу: не наркотики чи зброя, а цілком респектабельні курортні послуги, торгівля і управління нерухомістю. Вся інформація є у відкритих реєстрах. Google каже, що Ольга Піщанська значиться єдиним власником компанії «OLI HOME s.r.o.», яка зареєстрована в Чехії (https://www.podnikatel.cz/rejstrik/oli-home-s-r-o-28077342/). Запитав підтвердження, і колеги-журналісти сказали, що помилки немає. Офіційний реєстр Республіки Чехія (дані актуальні на 13.07.2020) однозначно каже: Ольга Піщанська більше 12 років займається бізнесом у Чехії. Компанія «OLI HOME s.r.o.» заснована ще у 2008 році та працює у сфері нерухомості.

Ну і навіщо було ховати від декларування настільки звичайний бізнес? Може, проблема в зв’язках менеджерів компанії Піщанської? Спочатку інтереси Піщанської у Чехії представляв Олександр Маковецький, а зараз директором (і, імовірно, особою, уповноваженою представляти інтереси Піщанської) значиться його дружина Світлана Маковецька.

У Чехії подружжю Маковецьких належить REZIDENCE CLUB S.R.O (https://www.podnikatel.cz/rejstrik/rezidence-club-canada-s-r-o-25554239/). Компанія володіє курортним готелем «Rezidence Club Canada» (https://www.facebook.com/club.canada.lipno/) на березі найбільшого у Чехії озера Липно.

Крім того, Маковецькі у різні роки мали стосунок до цілої низки юридичних осіб, спеціалізованих на нерухомості. Не настільки принципово, що серед власників компаній, з якими перетинались Маковецькі, є й інші мешканці Кривого Рогу. Принциповим може виявитись те, що їхніми клієнтами – а отже, і якоюсь мірою можливими клієнтами/ партнерами Піщанської – були і певні заможні особи з Росії, котрі мали бажання інвестувати в чеську нерухомість та одразу знайти менеджера для своєї власності.

Але також ймовірно, що причина приховування банальніша: вартість чеського бізнесу геть не вписується в офіційні доходи в.о.голови АМКУ. І якщо його задекларувати, до рано чи пізно доведеться пояснювати журналістам чи одразу представникам НАЗК, звідки ж взялись гроші на цей бізнес.

Але незалежно від причини приховування чеського бізнесу в.о.голови АМКУ - це порушення закону, за яке чиновник має нести відповідальність. Декларація за 2019-й каже, що О.Піщанська володіє квартирою в Києві, житловим будинком і земельною ділянкою на Софіївській Борщагівці, дачею та земельною ділянкою в Севастополі. Також їй належить автомобіль Volkswagen Tiguan. Все. Активів за кордоном, судячи з декларації, Піщанська не має.

Ольга Піщанська, вочевидь, не дуже цінує довіру людей, які спочатку привели її до АМКУ, а згодом призначили на високу посаду. Підставитись настільки очевидно – і заодно підставити тих, хто лобіював її призначення... Адже, по факту пані в.о.голови АМКУ зі своїм чеським бізнесом відкрита до тиску з боку зацікавлених порушників антимонопольного законодавства. А це вже не боротьба за монополіями, а профанація.

Тепер ця історія кидає тінь не лише на О.Піщанську, а і на її покровителів. А заодно О.Піщанська додатково підставила і владну команду в цілому. Репутаційні проблеми вона владі забезпечила.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]