UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.05.2020 11:37

Тарифи - окремо, Мінінфраструктури - окремо

Политолог, политтехнолог, независимый эксперт

Створення Комісії з регулювання тарифів спричинило жорстку реакцію зацікавлених структур-бенефіціарів

На міністра інфраструктури Криклія наїхали через чутки про підвищення тарифів на вантажоперевезення. В найближчій перспективі про підвищення не йдеться. Але загалом цю функцію міністр послідовно намагається винести за рамки компетенції Міністерства – щоб подібним займався незалежний регулятор. 

Тобто, міністерство встановлює правила і запроваджує загальну систему роботи галузі, а незалежний регулятор займається питанням тарифів і умов роботи перевізників. Це загальноприйнята в світі практика: розмежування ринку і державного управління. Криклій перший з міністрів інфраструктури, хто почав рухатись в цьому напрямку – дистанціюватись від схем прямого впливу на суто бізнесові процеси. 

Відповідний законопроєкт вже в роботі. Комісія з регулювання тарифів на транспорт вже могла би працювати – але зміна уряду Гончарука на уряд Шмигаля і карантин призупинили цей процес. 

Задача законопроєкту: прибрати політичний тиск на процес встановлення тарифів і ліквідувати приховане субсидування через управлінські механізми окремих гравців ринку. От власне загроза прихованим привілеям і спричинила хвилю обурень від бенефіціарів цих привілеїв – прямих і опосередкованих. Саме так з’явились чутки про підвищення тарифів. 

Цікаво буде розбирати взаємозв’язки тих, хто обурюється, з тими, кому загрожує втрата привілеїв. Бо в інших причин обурюватись немає.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]