На міністра інфраструктури Криклія наїхали через чутки про підвищення тарифів на вантажоперевезення. В найближчій перспективі про підвищення не йдеться. Але загалом цю функцію міністр послідовно намагається винести за рамки компетенції Міністерства – щоб подібним займався незалежний регулятор.
Тобто, міністерство встановлює правила і запроваджує загальну систему роботи галузі, а незалежний регулятор займається питанням тарифів і умов роботи перевізників. Це загальноприйнята в світі практика: розмежування ринку і державного управління. Криклій перший з міністрів інфраструктури, хто почав рухатись в цьому напрямку – дистанціюватись від схем прямого впливу на суто бізнесові процеси.
Відповідний законопроєкт вже в роботі. Комісія з регулювання тарифів на транспорт вже могла би працювати – але зміна уряду Гончарука на уряд Шмигаля і карантин призупинили цей процес.
Задача законопроєкту: прибрати політичний тиск на процес встановлення тарифів і ліквідувати приховане субсидування через управлінські механізми окремих гравців ринку. От власне загроза прихованим привілеям і спричинила хвилю обурень від бенефіціарів цих привілеїв – прямих і опосередкованих. Саме так з’явились чутки про підвищення тарифів.
Цікаво буде розбирати взаємозв’язки тих, хто обурюється, з тими, кому загрожує втрата привілеїв. Бо в інших причин обурюватись немає.