UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
23.04.2020 17:19

Чорна діра між Туреччиною і Вірменією

Политолог, политтехнолог, независимый эксперт

Поки в ній опинились кілька нардепів - але вони через некомпетентність цілком можуть стягнути туди і Україну

Сьогоднішня тема дня в світі: міжнародні дипломатичні дуелі, якщо можна так висловитись, довкола визнання подій в Османській імперії геноцидом вірмен.

На жаль, представники законодавчої влади України знов продемонстрували кричущу некомпетентність в ніби очевидних питаннях. Адже навіть побутова логіка каже, що стосунки з сусідом, членом НАТО, важливим торговельним партнером, партнером в питанні Криму й кримських татар достатньо важливі, щоб докласти максимум дипломатичних зусиль для їх збереження. А отже - максимально акуратно обійти гострі кути на кшталт питання з вірменами.

Тим більше, коли з іншого боку йдеться про країну, котра сусідом не є, зате є партнером і, фактично, сателітом нашого ворога. Як сателіт Вірменія не визнала і не визнає визначальний для нас Голодомор геноцидом українського народу - тому в нас також жодних моральних, а не тільки політичних причин визнавати геноцид вірмен. Логічно: як ви до нас, так і ми до вас.

Так, Туреччина теж не визнала Голодомор геноцидом. Але це якраз і спонукає до однакових дипломатичних зусиль із підтримання міждержавних взаємин і з однією, і з іншою державою - це недотичний до нас конфлікт.

Але оскільки взаємодія з Туреччиною несе вигоди для України, а взаємодія з Вірменією як мінімум ускладнена через підконтрольність Росії як ворогу, - то позиція України очевидна навіть для людей, далеких від дипломатії і міжнародної політики.

Хоча, як з'ясувалось, не для всіх. Саме для такого контингенту МЗС і випустило нагадування: що ми не називаємо відповідні події "геноцидом вірмен" - бо Україна офіційно це не визнає. На жаль, нагадування не помогло.

В деяких депутатів від СН воно, навпаки, викликало обурення. Котрим вже скористалась кремлівська пропаганда: перші скандальні заголовки вже з'явились.

На жаль, з цим не можна нічого зробити - з об'єктивних причин фахового рівня кадрового резерву парії влади.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]