UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
27.03.2020 00:14

Інформаційна війна довкола віп-палат: кого вдасться зробити крайнім?

Политолог, политтехнолог, независимый эксперт

Мер столиці озвучив, що виконувались накази МОЗ, ДУС і Держохорони. Провладні канали стверджують, що це - "ініціатива місцевих чиновників", що обурила Зеленського.

Як одразу було зрозуміло, мер Кличко і КМДА мають до розпорядження про віп-палати в лікарнях дуже опосередкований стосунок: Кличко мусив виконати наказ ДУС, Держохорони і МОЗ. Сьогодні мер Києва дав трошки ширші пояснення: «Скажу одне: воно було зроблене на виконання Наказів Державної служби охорони, МОЗ і зверненні на їх підставі Державного управління справами при Президенті. Документи з грифом «для службового користування». В них ідеться про підготовленість закладів охорони здоров’я до медико-санітарного забезпечення осіб, щодо яких здійснюється державна охорона. Ці документи з грифом «для службового користування». ...Я розмовляв вчора з Президентом Володимиром Зеленським. І він готовий, і налаштований скасувати накази, про які йдеться і які ми зобов’язані виконувати. Сподіваюся, це відбудеться. І ми будемо за це вдячні!».

 Всі уже розуміють, що віп-палати, в тому числі в дитячих лікарнях, - це далеко не перший і не єдиний факап команди президента, в якому суспільство звинувачує місцеву владу. Міська адміністрація, навіть якщо це адміністрація столиці, все одно лише складова загальної виконавчої вертикалі.

 Так, конкретно з цим факапом гостра реакція суспільства знов стала на перешкоді тихому запровадженню (як з тими ж раптовими «карантинними» поправками до закону про мову). Але, до речі: «налаштований скасувати накази» у приватній. по суті, бесіді – це ще не гарантія реального скасування. І нічого не було сказано про дату скасування. Тобто, суспільство гуде, політики заявляють про неприпустимість, Кличко готовий моментально повернути нормальний стан речей – але від Зеленського поки крім млявої обіцянки нічого не було. Можна припустити, що влада просто чекає спаду скандалу в інформаційному просторі, щоб просто «забути» про скасування. А коли що – винним призначать Кличка.

 Зрештою, пробні кулі вже запущено через анонімні телеграм-канали, близькі до влади: той же Легітимний вже запустив версію "Вопрос VIP-палат будет решён, все соответствующие акты будут отменены. Эта «инициатива» местных чиновников очень разозлила Зеленского. Поэтому он вынес эту тему в свое «ежедневное» видеообращение". 

 Наступний логічний крок: публікація отриманого "з анонімних джерел" власне того документу під грифом "для службового використання", котрим в КМДА і було спущено наказ про організацію віп-палат. Наскільки затягнеться ця інформаційна війна - поки сказати складно. Бо чиновники однозначно не відмовляться від можливості хворіти з комфортом. А для влади це удар по рейтингу. Вже з'явились спроби пояснити появу особливих палат "стандартними вимогами" - тобто, це інструкція вимагає, а не чиновники для себе. Вони б і раді відмовитись і хворіти як прості громадяни, але ж не можуть порушувати інструкції!.. Проте такі спроби навряд будуть переконливими для суспільства. 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]