UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
24.03.2020 00:47

Проблеми відносної цінності: скількох життів варта держава і свобода?

Политолог, политтехнолог, независимый эксперт

Зупинка держави на карантин, щоб не допустити скількись смертей, коштуватиме нам економіки і держави. Україна не потягне утримання всіх на час карантину. І війну ніхто не скасовував.

Ю.Тимошенко щойно на ІCTV заявила, що надзвичайний стан через карантин - це не найкраще рішення.

 Я з нею абсолютно згоден. При тому річ навіть не так в загрозі для демократії - бо "відкотити" жорсткі правила надзвичайного стану буде дійсно дуже непросто.

 Я вже казав: не нам з нашою переддефолтною і без всякого коронавірусу економікою, з війною і боргами рівнятись на благополучні країни, котрі можуть дозволити собі тотальну ізоляцію громадян хоч на 2 тижні, хоч на 2 місяці. В них є "подушка безпеки", ці країни цілком серйозно вже кілька років піднімають тему "безумовного доходу" - тобто, власне, тих грошей на нормальну життєдіяльність, відсутністю котрих і загрожує карантин. В нас немає навіть тоненького "жирового шару", щоб було коштом чого пережити карантин і зупинку всього.

 Надзвичайний стан і жорсткий карантин в Україні врятують кількох людей - але знищать економіку, соціальну сферу і державу як таку.

 Кого цікавлять маски під час голодних бунтів? А вони будуть, можна гарантувати. Бо бюджет порожній. В Пенсійному фонді діра така, що обіцянки Зеленського всього лише про 1 тисячу гривень трохи більше як 9 мільйонам пенсіонерів з пенсією меншою від 5000 грн (тобто, вимога 10 мільярдів грн одноразово) викликала хіба нервовий сміх.

 Але ж в цілому по Україні за найоптимістичнішими обрахунками десь дві третини населення (тобто, мільйонів 20-25) знаходяться на межі або за межею бідності, повністю залежать від щомісячних виплат (зарплатня це, пенсія чи інші соцвиплати - не важить). Якщо брати за реальний прожитковий мінімум (тобто, мінімум, на котрий можна місяць харчуватись, купувати ліки і щось з одягу купити іноді) 4-5 тисяч, то державі знадобилось би за мінімальними підрахунками 80-125 мільярдів грн щомісяця до кінця НС і карантину. Ми це просто не потягнемо.

 Тому варто тихо відкласти театральні сценарії про "ідеальну країну, котра дбає про людей і не пускає їх на роботу" - і запроваджувати дуже-дуже обмежені, максимально раціональні карантинні заходи: локальні, часткові, з посиленою перевіркою - але без тотальної ізоляції, порожніх вулиць, зупиненого транспорту і завмерлих підприємств. Бо це не про нас. Це про Швейцарію, Швецію, навіть про Францію і Німеччину з усіма їх мігрантами. А ми не потягнемо.

 Не допустити нехай навіть тисяч смертей - але цим коштом втратити взагалі все... Ви впевнені, що воно того варте?

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]