UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
20.03.2020 22:06

Президенти Польщі і України однаково закликали політиків до взаємодії

Политолог, политтехнолог, независимый эксперт

Тільки в Польщі це зробив поточний президент А.Дуда, а в Україні – п’ятий президент П.Порошенко. Моновладі час подумати про політичні союзи?

Президент Польщі Анджей Дуда сьогодні звернувся до польських політиків і партій із закликом зупинити суперництво і до подолання небезпек коронавірусу працювати разом на благо Польщі. В Україні практично одночасно п’ятий президент Петро Порошенко також звернувся до політичних лідерів і влади: «Європейська солідарність» за мораторій на внутрішньополітичну боротьбу. За те, щоби політики всі свої битви відклали на потім, коли здолаємо вірус. Але є зустрічна вимога до влади - утримуватися від ухвалення сумнівних рішень, які викликають поляризацію та напругу у суспільстві. На кшталт протоколу про легітимізацію російської окупаційної влади на Донбасі, остаточне підписання якого заплановане на 25 березня. Чи ідеї підживити дніпровською водою російські військові бази в Криму».

 Це далеко не перший прецедент за майже 10 місяців каденції В.Зеленського, коли п’ятий президент виконує, фактично, функції шостого президента. Досі це стосувалось здебільшого зовнішньополітичних функцій президента: взаємини з НАТО, з ЄС, з американськими союзниками тощо. Тепер п’ятому президенту довелось, судячи з усього, включити до сфери своєї компетенції і внутрішньополітичні проблеми.

 Питання не в тім, наскільки професійніший чи досвідченіший Порошенко. Питання в тім, що команда Зеленського за 10 місяців не включилась в роботу достатньо якісно, щоб встигати самостійно вирішувати хоча би найзагрозливіші поточні проблеми.

 Можливо, президенту Зеленському настав час подумати про пошук союзників і про відкриті політичні домовленості в інтересах суспільства і держави. Тим більше, що останні демарші у ВР засвідчили поступову саморуйнацію монобільшості.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]