UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
19.03.2020 18:22

Не час для Черчілля

Политолог, политтехнолог, независимый эксперт

Загальна економічна, соціальна, епідемічна ситуація через коронавірус тільки погіршуватиметься, «метод Черчілля» зі щоденними виступами хіба нашкодить Зеленському

Зеленський все ж прийняв чиїсь рекомендації і щодня звертається до українців. В іншій ситуації це було би виправдане рішення, котре підняло би рейтинг особисто президента. Тобто, якби було зафіксовано однозначно позитивні тенденції, якби президент щодня мав би щось сказати народу про конкретні досягнення і позитивні результати. Хоча би в форматі «ми не допустили ще одного...», «я запобіг виникненню ще однієї точки напруження», «критичну ситуацію було моментально купірувано, на цей момент немає підстав для стурбованості» тощо.

 Але на сьогодні будь-який фахівець однозначно скаже, що ситуація погана і щодня ставатиме гіршою протягом ще певного, достатньо довгого, періоду. Це об’єктивна реальність: має минути мінімум кілька тижнів, перш ніж хвиля вірусу піде на спад. І мінімум кілька місяців забере відновлення економічної діяльності після карантинного паралічу. Україна в цьому не гірша і не краще від інших країн: так є і буде всюди. І всі країни та їхні керівники готові до такого неприємного періоду.

 Саме тому і формат їхнього спілкування з громадянами їхніх країн інший – ґрунтований власне на тому, що важкий період триватиме певний час, позитивних новин вони поки не зможуть повідомити людям. Звідси і формалізація взаємин: поки немає значних змін, кожен займається своїми справами: громадяни – самоізолюються, уряди – шукають ресурси і оптимальні шляхи застосування цих ресурсів.

 Президент України обрав інший формат – але він так само, як і інші президенти, не може моментально вирішити проблему. Натомість надмірною інформаційною активністю Зеленський сам, власноруч глибоко вліз в проблему, не маючи ресурсів для її вирішення. Відповідно, він «викликав вогонь на себе» - привернув саме на себе негативну увагу громадян. Українці суто емоційно прив’язують Зеленського з його емоційними виступами без конкретних позитивних новин до джерела проблеми. Тобто, без жодних раціональних аргументів тепер він також «трошки винен» в пандемії і в усіх її негативних наслідках для кожного українця.

 Це цілком прогнозований результат, про це сказав би президенту кожен політичний експерт. Але Зеленський, ймовірно, дослухався до інших джерел. І сам створив собі труднощі і рейтингову пастку. Хоча, звісно, все ще можна виправити.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]