UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
15.12.2014 22:53

Перші кроки на шляху до спрощення процедури відведення землі

Заступник начальника відділу Держземагентства

Як казав нещодавно мій знайомий аграрій: «Зараз у мене штат землевпорядників та юристів в декілька разів більший за штат агрономів».

В попередній моїй публікації мова йшла про необхіднісь реформ у напрямку розпорядження земельними ділянками. Проте, нажаль, на цьому обговорення реформ, яких потребує земельна галузь, скінчитися не може, тому сьогодні дозвольте звернути увагу на необхідність реформ бюрократичної системи оформлення прав на землю.

 Як казав нещодавно мій знайомий аграрій: «Зараз у мене штат землевпорядників та юристів в декілька разів більший за штат агрономів». Дійсно, зараз осягнути глибини земельного законодавства та «технологію» оформлення землі набагато важче, ніж підтримувати та удосконалювати технології сільськогосподарського виробництва. А що ж залишається звичайному пересічному громадянину, який не може собі дозволити юридичні послуги? Цей громадянин залишається один на один з чудово злагодженою та спрацьованою зусиллями наших «попередників» бюрократичною машиною.

Я переконаний, що в разі, якщо шановний читач хоч один раз мав справу з відведенням земельної ділянки він за жодних обставин не погодиться пройти цей тернистий шлях вдруге.

Уявіть тільки, для оформлення ділянки з земель державної та комунальної власності у власнісь або в оренду, громадянин повинен отримати три довідки різної форми та змісту від одного і того ж органу - Держземагентства, середній строк отримання кожної з них-2 тижні... Я вже не кажу про погодження інших служб та величезну кількість  технічних вимог до документації із землеустрою, які за логікою жодним чином не впливають на законність відведення земельної ділянки, проте є підставою для «буквоїдства» чиновників, вчинення бюрократичних перепон, а також важелем для корупційних діянь.  Непереборна бюрократія, яка плекається на законодавчому рівні, необмежений простір для корупційних маневрів...

Вихід лише один-реформи! Сьогодні необхідні зміни до Земельного Кодексу України, Закону України «Про землеустрій» та Закону України «Про Державний земельний кадастр» та ряду постанов Кабміну. Перевірці повинно підлягати лише питання законності відведення земельної ділянки за чіткими критеріями, з виключно обмеженою кількістю умов, за яких таке відведення є неможливим. Це дозволить зменшити на порядок рівень корупції чиновників держземагентства, перекриваючи кисень відпрацьованим роками корупційним схемам, збільшивши рівень довіри населення до влади.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]