UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
25.07.2019 13:20

Переможці “не зелених” округів

Безпрецедентна перемога партії нового Президента на виборах у парламент змушує звернути увагу на ті регіони, де підтримка “Слуги народу” стала не настільки очевидною.

ЦВК завершує підрахунок голосів виборців за попередніми протоколами. Безпрецедентна перемога партії нового Президента на виборах у парламент змушує звернути увагу на ті регіони, де підтримка “Слуги народу” стала не настільки очевидною. Показовим в цьому плані стало голосування на заході та сході України. 

У Львівській області партія “Голос” незначним чином випереджає провладну політичну силу 23% проти 22% відповідно. Недалеко позаду тут “Європейська солідарність”, що має у своєму активі більше 19% підтримки. Фактично мова йде про рівномірний розподіл підтримки львівського виборця між даними політичними проектами. 

Схожа розпорошеність і у підтримці на округах Львівської області. Лише один переможець від “Слуги народу” Юрій Камельчук (16,18%), представники “Голосу” Наталія Піпа (30,02%), Галина Васильченко (31,61%) та Ярослав Юрцишин (25,12%), декілька представників “Європейської солідарності” - Микола Княжицький (23,05%) і Михайло Бондар (25,57%), пару самовисуванців (включаючи одного з братів Дубневичів) і навіть представник “Самопомочі” Павло Бакунець (14,48%). 

Більш одностайними у своїй не підтримці “зеленої” партії були виборці Донецької та Луганської областей - в обох регіонах лідирує “Опозиційний блок - За життя”. На деяких округах підтримка партійного списку даної політичної сили сягає більше 50%. Крім того, Луганська область це єдиний регіон, де на округах не виграв жоден кандидат “Слуги народу”. В цьому плані Луганщина зламала всі стереотипи: люди пішли не за новоствореним партійним брендом, а віддали перевагу кандидатам, які вже декілька років цілеспрямовано працювали на місцях. Причому частина кандидитатів-переможців тут є самовисуванцями, яких відносять до команди Сергія Шахова. Серед них: 107 округ - Олександр Сухов (28,95%), 112 округ - Сергій Вельможний (34,32%), 113 округ - Олександр Лукашов (33,08%), та власне сам Сергій Шахов на 114 окрузі, який набрав 42,92%.   

Подібна тенденція є вкрай показовою з огляду на прийняття парламентом нового виборчого кодексу і зміни виборчої системи. Адже з 2023 відкриті партійні списки будуть конкурувати саме на рівні 27 регіонів України. Наявність мажоритарників-переможців на території одного регіону може дозволити вибудовувати стратегії на наступні парламентські вибори вже сьогодні.  

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]