UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.

Що стоїть за зняттям кандидатів на користь лідерів виборчих перегонів?

Аномальна кількість кандидатів на цьогорічній кампанії не супроводжується масовим зняттям одних претендентів на користь інших. Рекордсменом в цьому плані став А.Гриценко, на користь якого знялося одразу декілька політиків, серед яких мер Львова А.Садовий. Показовим було також об’єднання на біло-синьому фланзі, де Є. Мураєв створив союз з О.Вілкулом і тепер змагаються з іншою ресурсною групою Бойка-Медведчука. Тим не менш, дані консолідації додають електоральним бенефіціарам Гриценку та Вілкулу у кращому випадку по пару відсотків, при тому що вихід даних кандидатів у другий тур залишається сумнівним. Інша справа, зняття на користь лідерів, де кожен додатковий відсоток може вартувати виходу у фінал виборів.

За останніми соціологічними дослідженнями, представленими КМІС, Центром “Софія”, Інститутом прогнозування та іншими трійка претендентів на Президентство виглядає стабільною. Щодо соціологічних лідерів президентських перегонів, ми побачили лише по одному такому зняттю: Тарута на користь Тимошенко і Кривонос на користь Порошенка. Чи можна і тут говорити про вигодонабування від подібних союзів?

Заступник керівника Операції Об’єднаних Сил Сергій Кривонос підтримав Петра Порошенка на виборах. Після чого невдовзі отримав посаду заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони замість опального Олега Гладковського.  Для Порошенка це можливість ще раз заявити про свою підтримку армії, для Кривоноса подібне зняття - ймовірно певний проміжний пункт кар’єри. Відомо, що полковник є представником партії “Воїни АТО” і є розробником стратегії побудови Сил спеціальних операцій і їздив у США напередодні свого призначення. Ймовірно, у наступному політичному циклі ми побачимо у політиці нові обличчя серед учасників антитерористичної операції на Сході України. Очевидно, в разі обрання Порошенка Президентом полковник поліпшить свої кар’єрні позиції, зокрема може стати міністром оборони. Але електорального ефекту сьогодні від зняття Кривоноса на користь Порошенка не буде.

На відміну від іншої пари, де Ю. Тимошенко і С.Тарута окрім спільної історії політичних стосунків (Індустріальний Союз Донбасу підтримував Тимошенко) мають цілком прагматичний інтерес - ядро електорату лідерки “Батьківщини” знаходиться у Центральній Україні, а Тарута має політичну і бізнесову вагу на Донбасі. Крім того, компліментарними є частини їхніх програм, зокрема план по мирному врегулюванню на Сході України. Відмінність від попередньої пари полягає у тому, що Тарута продовжить активну кампанію разом з лідеркою перегонів - для виходу у другий тур для Тимошенко цінним є кожен відсоток голосів. Їхнім основним опонентом є Порошенко і, певно, основне завдання тут - не допустити діючого Гаранта у другий тур. Крім того, технократична фігура економіста С.Тарути може цілком влаштовувати Тимошенко і Верховну Раду на посаді глави Кабінету Міністрів, оскільки наступний склад парламенту може бути ще більш строкатим. Хоча показово, що поки що мова не йде про об’єднання партійних структур - обидва політики підуть на осінні парламентські вибори окремо.

Загалом, подібні політичні союзи свідчать про зростання конкурентності української політики, пошук нових форматів політичної взаємодії і навіть ідеологічну та програмову спільність окремих кандидатів.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]