UA
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
25.09.2018 09:24

Правоохоронці проти бізнесу: чи буде покладено край “кришуванню”?

Явище силової взаємодії між бізнесом та правоохоронними органами стає надто систематичним і загрозливим для держави.

Поки з боку політиків лунають заклики до розвитку економіки, зокрема шляхом захисту інвестицій та майна підприємців, ситуація на місцях виглядає зовсім по-іншому. На жаль, інформація про участь “людей у погонах” у кришуванні бізнесу та прагненні впливати на підприємців з’являється не вперше.

Про боротьбу з “кришувальниками” сьогодні говориться на найвищому політичному рівні. Так, прем’єр-міністр Володимир Гройсман напочатку літа зазначив, “Зневажаю тих, хто руйнує основу нашої економіки: хто кришує нелегальний бізнес, контрабанду, доступ товарів до українських ринків, носять погони і є чинними працівниками правоохоронної системи. Я знаю, що ви обговорюєте мої слова, позиції та непохитність. Знаю, що ви готуєте провокації проти прем'єр-міністра та уряду. Але наголошую, що ви всі маєте служити державі" Джерело: https://ua.censor.net.ua/n3071240

Крім того, важливість тютюнової галузі для вітчизняної економіки не можна недооцінювати: саме акцизи з виробів тютюнопаління йдуть на наповнення дохідної частини бюджету, що зокрема зафіксовано в проекті бюджету на 2019 р, поданому урядом в парламент. Цього місяця уряд планує збільшення акцизів, що ще раз підтверджує важливість даної галузі у здійсненні податкової та митної політики.

Таким чином, удар по легальним підприємцям, платникам податків, це в першу чергу удар по українській економіці та добробуту громадян!  Вже не говорячи про те, що дані підприємства створюють робочі місця, а не годуються державою на відміну від чиновників.

Втім, незважаючи на вищезгадані факти, сумнівні операції правоохоронців щодо майна підприємств тривають. 31 серпня в місті Луцьку працівниками головного управління СБУ у Київській області на підприємстві ТОВ “Глобал Тобако Інтернешенл” були вилучені тютюнові вироби на суму 10 млн грн. Тижнем раніше на фірмі було проведено обшук.  

За словами адвокатів Ігоря Негієвича та Олександра Панченка, до правоохоронців є ряд запитань. По-перше, майно було вивезено з Луцька до Одеси, про що підприємству не повідомили. Також була вилучена вся документація, що якраз і підтверджує законність дій власників. По-друге, адвокати свідчать, про наявність законних рішень на користь підприємства, відповідно в справи є інша підслідність. По-третє, ухвала слідчого судді, що призвела до вилучення майна була отримана щодо підготовки до злочину, тоді як майно має бути предметом завершеного злочину.

Запитань наразі більше, ніж відповідей. Громадськість та медіа мають взяти на контроль дану справу, оскільки явище силової взаємодії між бізнесом та правоохоронними органами стає надто систематичним і загрозливим для держави.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: [email protected]