Автор
Народний депутат України, голова депутатської групи "Воля народу"
Кнопки

Бюджет-2017: що вдалося відстояти

 
21.12.2016 11:54
Країна отримала бюджет на 2017 рік. Впритул до дня голосування «Воля народу» сумнівалася, чи буде підтримувати його. 

Основні наші побоювання були пов’язані з місцевими бюджетами – традиційно болючою темою для депутатів-мажоритарників. Хвилювало, зокрема, те, як на місцях справлятимуться з новими навантаженнями. Такими, приміром, як оплата комунальних послуг та енергоносіїв закладів охорони здоров’я та загальноосвітніх навчальних закладів. Тому коли спільними зусиллями уряду і конструктивної частини парламенту було вирішено питання збільшення обсягу ресурсу місцевих бюджетів, це сприймалося як перемога. 

Наведу декілька цифр. Фінансовий ресурс місцевих бюджетів на наступний рік запланований в обсязі 424,5 млрд. гривень. Це на 88,7 млрд. гривень, тобто на 24,6% більше, ніж у поточному році. Прогнозний обсяг доходів місцевих бюджетів становить 188,5 млрд. гривень – на 36,4 млрд. гривень більше, ніж у поточному. У 2,2 рази збільшено фінансування Державного фонду регіонального розвитку, тобто субвенцій місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій та на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад. Окрема важлива додаткова дотація надана обласним та районним бюджетам на фінансування переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Її обсяг становитиме 14,9 млрд. гривень.

Чи виграє від прийняття такого бюджету простий українець у місті чи селі, покаже час. Ми ж зі свого боку не могли проігнорувати кілька дійсно соціально спрямованих нововведень на наступний рік. Це збільшення до 3200 гривень мінімальної заробітної плати, зменшення податку на землю, а також збільшення на 993 млн. гривень видатків на соціальні стипендії. 

У підсумку додам – «бюджетна» ніч була надскладною. Окремі сили в парламенті робили все для того, щоб зірвати бюджетний процес і остаточно розхитати ситуацію в країні. І неголосування «Волі народу» за проект держбюджету-2017 було б їм тільки на руку. Але давайте оцінювати ситуацію відверто. В Україні сьогодні війна, фінансова ситуація не з найкращих, зокрема і через події навколо Приватбанку, великі питання у роботі освіти і охорони здоров`я, інші проблеми. І як в таких умовах потрібно не любити Україну та її народ, щоб не дати голосувати за держбюджет. 

Однак зважений та доопрацьований проект бюджету прийнятий. І він є досить обнадійливим – і фактом свого прийняття, і, зрештою, змістом.

теги: бюджет,
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna PR адвокат Адвокат Морозов Азаров Александр Прогнимак АТО Банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Геннадий Балашов гонтарева государство гривна Гройсман ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь жкх закон законодательство законопроект зарплата земля инвестиции инвестиции в экономику интернет Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев київ Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис крим Крым курс люстрация люстрація Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина Налоговый кодекс народ наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов персонал податки политика политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко Янукович Яценюк