блоги

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
05.07.2018 08:17

Що змінить "двадцять п’ятий" позов проти "Роттердаму+"?

Юрій Корольчук Член Спостережної ради Інституту енергетичних стратегій

Власне, «Роттердам» і є ключовим для депутатів. Не переживання за енергосистему, за реформу ринку електроенергії. Переживають за «Роттердам+», який має їх як локомотив витягнути на наступних виборах.

Народні депутати подали успішний та непереможний «двадцять п’ятий» позов проти «Роттердаму+». Ну це так вони називають методику розрахунку вартості вугілля у тарифі для ТЕС і ТЕЦ. Група нардепів звернулася до Окружного адміністративного суду Києва з позовом щодо рішення Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг України (НКРЕКП) про підвищення ціни на електроенергію на підставі формули «Роттердам +».

Депутати просять суд визнати незаконною постанову НКРЕКП від 28 грудня 2017 року «Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік» та скасувати її. https://interfax.com.ua/news/economic/515880.html

Власне, слово «Роттердам» і є ключовим для депутатів. Не переживання за енергосистему, за реформу ринку електроенергії, за поліпшення якості надання послуг споживач. Вони переживають виключно за «Роттердам+», який має їх як локомотив витягнути на наступних виборах до парламенту. А зважаючи на те, що багатьох не візьмуть у список як відвертих популістів, у них немає рейтингів для перемоги у мажоритарних округах, то їм залишається лише сподіватися на «своїх» патріотичних олігархів, які їм поможуть.

До речі, чому їх позов непереможний? Бо вже всі попередні позови, які подавали проти методики розрахунку вартості вугілля, яку розробила НКРЕКП, вони програли. Тому і це скоріше за все буде не-переможним. А було таких позовів від різних суб’єктів- в основному від бізнесу або споріднених із ними організацій – чи то 5, чи 6. Я особисто після чергового програного позову просто збився із ліку.

Тому і цей позов - хоч його і підписали «для страху» аж цілих 12 нефальшивих, із посвідченнями, народних депутатів (Андрій Вадатурський, Вікторія Войцицька, Владислав Голуб, Ігор Гузь, Сергій Лещенко, Ярослав Маркевич, Олексій Мушак, Мустафа Наєм, Тарас Пастух, Єгор Соболев, Олена Сотник та Віктор Чумак) – чекає така ж доля переливання із пустого в порожнє.

Цікаво виходить. Ну майже 12 друзів, але не Оушена. Таки да – того самого Коломойського. За дивним збігом обставин половина із цього списку – це люди, яких часто у ЗМІ називають близькими до Коломойського.

Також варто зазначити, що усі ці реформатори, революціонери, єврооптимісти із кислими усмішками на обличчях – вони чомусь не люблять розповідати про всі свої програні попередні суди. Ну, дійсно, навіщо опускатися із депутатських небес до низового електорату і чесно розповідати, що всі суди є просто звичайними піар-акціями перед виборами. Ну як ото прапорами помахати, листівки роздати.

Деякі гумористи навіть подавали позов до Європейського суду по правам людини проти «Роттердаму+». Така собі насмішка над громадянами України, оскільки насправді вони відстоюють через суди в ЄС не інтереси громадян України, а приватного бізнесу. Уявлю собі квадратні очі європейських суддів, коли отримали до рук цю справу.

Логіка таких судових позовів виключно одна – нагадувати про себе ЗМІ, виборцям. «Ми тут, ми же живі, разом нас багато – нас не подолати». Ну і так далі в такому дусі.

Адже ці ж депутати знають, що ріст прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік був обумовлений підвищенням цін на газ на 16,7% і вугілля (на 38,3%), інфляцією, зростанням зарплат, девальвацією гривні. НКРЕКП ухвалила постанову №1513 «Про затвердження прогнозованої оптової ринкової ціни на 2018 рік». Постанова затвердила на поточний рік прогнозовану оптову ринкову ціну електроенергії на 14,4% вищу за попередній показник - на рівні 1561,99 грн за 1 МВт * год (без ПДВ) з розбивкою на квартали: I квартал - 1495,46 грн за 1 МВт * ч (без ПДВ); II квартал - 1586,69 грн за 1 МВт * год (без ПДВ); III квартал - 1586,69 грн за 1 МВт * год (без ПДВ); IV квартал - 1586,69 грн за 1 МВт * год (без ПДВ).

Якщо би ОРЦ залишилася би на рівні 2017 року, то зросли би борги «Енергоринку», які і так зараз майже 30 млрд. грн. Також зросла би сума перехресного субсидіювання, яка також становить зараз майже 40 млрд. грн. І питання вартості вугілля або методики (Роттердам+) – лише одна частина із всіх питань енергоринку (АЕС, ГЕС, ВДЕ). Ну, я не сумніваюся, що народні депутати бажають кращого для України. Але нарощування боргів – це якраз навпаки, веде до колапсу.

І тим паче такі судові процеси – це така політична «підстава» для НКРЕКП. І навіть більше – прямий тиск. Про що вже говорили в Енергетичному співтоваристві. Але українські політики чують лише себе.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.