Автор
Член Спостережної ради Інституту енергетичних стратегій
Кнопки

Хочемо тепла і гарячої води! Але на халяву!

 
23.09.2017 14:35

Якщо ви мешкаєте у Києві і у вас є борг за тепло або гарячу воду, але ви хочете і далі їх отримувати, то єдиним вірним кроком буде захоплення офісу «Київенерго». Бажано із собою взяти постіль і теплу ковдру, і як протест влягтися спати прямісінько на робочих столах працівників сервісного центру.

На перший погляд така пропозиція виглядає абсолютною ахінеєю. Особливо в умовах постійного нагадування, що після 2014 року змінилася політична система, а в Україні мала би утверджуватися сила права і закону, а не фізичної сили. Але саме у такому силовому і нелегальному вигляді «процес переговорів» був реалізований відомим активістом (слово, що стало вже лайливим) Василем Гацько та його політичною партією «Демаяльянс». Категорично відкинувши будь-які правові механізми вирішення питань із заборгованістю групи будинків (ОСББ), де також мешкає і сам Гацько, політична партія влаштувала із звичайного боргу мало чи не цілу скандальну «мильну оперу».

Особливо вражає те, що в таку історію «вляпались» Гацько та «Демаяльнс», які на кожному кроці заявляють свою підтримку реформам та правовим методами вирішення спірних питань. А в реальному житті вони виявилися не кращими, ніж ті «злочинці», яких вони критикують.

Борги, які не хоче сплачувати Гацько, - це проблема ТОВ «Водоканал-Сервіс». Саме цьому підприємству було відключено постачання тепла через заборгованість на суму 32 млн. грн. Схоже на те, що «Демальянс» влаштувало би списання заборгованості. Хоча, і це зрозуміло, у господарських відносинах – особливо у випадку тепла і гарячої води – це не можливо зробити. Адже у «Київенерго» виникне відразу борг перед «Київгаз» і «Нафтогазом». Лише в кінці серпня завершилася історія із частковим відключенням ТЕЦ «Київенерго» від газопостачання та покриття державним бюджетом заборгованості по субсидіям на суму більше 3 млрд. грн.

При цьому «Водоканал-сервіс» визнає свій борг перед «Київенерго» лише не суму 24 млн. грн., а не 32 млн. грн. Закономірно, що у випадку відсутності консенсусу, то суперечка буде продовжена у суді. Але аж ніяк Гацько, «Демаяльнс» чи декілька партійних ковдр мають вирішувати це питання.

Не варто сумніватися у тому, що першочерговим завданням, яке такими діями переслідували Гацько та «Демальянс» - це підготовка до можливих виборів. Адже про «Демальянс» вже всі давно призабули. А зараз можна за рахунок «Київенерго» нагадати про себе. Хоча це лише підтверджує, що «Демальянс» зібрав навколо себе дешевих популістів. Партія навіть не потрапляє вже у політичні рейтинги. Зазвичай, раніше Гацько та «Демальянс» саме завдяки подібним акціям і набирали популярність серед виборців.

Але зараз такі дії псевдорефоматорів із «Демальянсу» – це плювок на всі ті повільні спроби реформ, які реалізує Україна за останні три роки. Це ляпас поліції і муніципальним органам влади столиці, які не можуть захистити від таких «активістів» та й самі страждають від їх свавілля. І це відбувається у столиці! Що ж тоді говорити про обласні, районні центри або ж звичайні містечка? Завтра кожен боржник може взяти із собою прапор, «матюгальник» (гучномовець) та пару своїх «колег»-боржників та захопити місцеву комунальну організацію. Що далі? Захопити СБУ, ГПУ чи Верховну Раду?

Народ України, який підтримував зміни у державі та які орієнтувалися на європейські цінності, тепер отримує абсолютно протилежний сигнал від таких дій Гацька і «Демальянсу» - зневажай закон, будь хитрішим за всіх і отримаєш більшу вигоду.

Більше того, у всій цій історії пригод «Гацька та гарячої води», насторожує одна дуже неприємна традиція, яка мала би зникнути після 2014 року, – це вимагання до себе привілейованого ставлення у порівнянні із сотнями інших будинків, які знаходяться у Києві. Адже багато будинків у столиці також мають борги, але не вдаються до такого політичного рейдерства та відвертого шантажу.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС Євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый Кодекс народ НАТО наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование Общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология Экономика Экономика Украины эксперт по миграции Экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк