Автор
Народний депутат України VIII скликання
Кнопки

Україна – НАТО – ЄС: спільний антиросійський інформаційний фронт

 
24.06.2015 13:07
Україна і НАТО протидіятимуть російській пропаганді спільно, відповідний проект планується підписати з Альянсом найближчим часом.
Про це в інтерв'ю «5 каналу» заявив посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба.

Він зазначив, що українська делегація вже обговорює з партнерами основні елементи співпраці. «НАТО сприймає інформаційну загрозу дуже серйозно. Тому, звісно, що ми виступаємо абсолютними союзниками. Ми вийшли на створення великого спільного проекту, безпрецедентного для взаємодії України і НАТО», – зазначив  Кулеба.

Також він додав, що це буде офіційний документ, який буде підписаний між Україною та НАТО, «якісно новий сегмент взаємодії з Альянсом в інформаційній сфері. Наша делегація поїхала,  щоб обговорити основні параметри цього проекту та алгоритм його запуску. Якщо все складеться, найближчим часом документ буде підписано», – зазначив Кулеба.

Наскільки надійним партнером може стати Київ для Заходу в контексті протидії російській пропагандистській машині?
Для Європейського Союзу і НАТО ця проблема актуалізувалася в контексті старої-нової «гібридної» війни, яку РФ почала проти України і Заходу від часу анексії Криму і початку військово-політичної інтервенції на українському Донбасі.

Ще наприкінці березня керівник Федерального відомства охорони конституції Німеччини Ганс-Георг Маасен виступив з ініціативою розробити глобальні правила ведення кібервійн та захисту інформаційної інфраструктури.
 
Наприкінці травня офіційні особи ЄС і НАТО оголосили про початок тіснішої взаємодії з огляду на збільшення кількості криз та конфліктів навколо Європи. Така співпраця, за словами верховного представника ЄС з зовнішньополітичних питань Федеріки Могеріні, стосуватиметься конкретних «випадків, галузей та дій», в тому числі й забезпечення інформаційної безпеки – протидії російській пропаганді. Про прагнення кооперації між ЄС та Північноатлантичним альянсом, аби бути готовим до нових викликів, заявив в Анталії і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. На зустрічі глав МЗС країн Альянсу в Туреччині цими днями з огляду на український конфлікт ідеться, зокрема, про так звані "гібридні" війни за допомогою пропаганди, економічного тиску та використання військових формувань без знаків розпізнавання.

На початку червня в рамках ЄС була створена команда для боротьби з російською пропагандою, яка, за словами високого представника ЄС із зовнішньої та безпекової політики Майї Коч’янчич, повною мірою запрацює вже з осені.

В контексті таких ініціатив Західних партнерів Україні не слід залишатися осторонь – адже наша країна знаходиться «на передньому краї» не лише військової, а й інформаційної агресії Кремля, безпрецедентної не тільки для сучасної Європи, але й для всього цивілізованого світу. На жаль, Київ не в повній мірі готовий до участі в інформаційних баталіях ХХІ століття. 

Щонайменше, нині діючий Закон України «Про боротьбу з тероризмом», який, з-поміж іншого, регламентує  інформаційне забезпечення проведення антитерористичної операції (а саме так кваліфікуються дії наших військових на українському Донбасі), тільки забороняє поширення конкретної інформації. Однак на самій забороні далеко на заїдеш – її, як показує досвід, не вистачає навіть для елементарного захисту, не кажучи вже про протидію.

До цього часу Україні щастило, оскільки Росія концентрувалася на логічно абсурдних і застарілих міфах про загрозу «фашизму» і концентрувалася передусім на власній, невибагливій і примітивно мислячій аудиторії. Однак еволюція московської пропаганди у бік представлення України як «неспроможної держави» в рази ускладнює протидію такій пропагандистській логіці.

Україні слід готуватися до інформаційних битв уже сьогодні – завтра може бути запізно…
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее Украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция Евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет Ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера Киев Київ китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк