Автор
Голова Аграрної партії України
Кнопки

Як вибратись із петлі історії

 
20.03.2017 18:18

Минає 100 років від початку Української Революції (1917-1921), а проблеми залишаються ті ж самі: гібридна війна сусіда і пасивність світової спільноти, боротьба за землю і втрачені надії.

2017 рік оголошено роком Української Революції на знак пошани до тих, хто століття тому став на шлях побудови української державності. Але оцінка сьогодення наводить на невеселі історичні паралелі.

Сто років тому в Україні практично не залишилося царської адміністрації. Українці активно взялися за формування власних національних органів влади. Було утворено Українську Центральну Раду, яку очолив Михайло Грушевський. Народ переживав величезне національне піднесення. Майбутнє здавалося перспективним і багатообіцяючим. Проте вже за кілька років Україна була розділена між кількома сусідніми державами. Натомість питання створення власної державності було відкладено на багато десятиріч і реалізувалося лише у 1990-х.

Революційне національне піднесення почалося з початком Першої світової війни 1914 року, коли з фронту поверталися люди, які бачили занепад імперій - Російської та Австро-Угорської. У цій зміні епох українці побачили шанс на творення власної суверенної України. Так само після Революції Гідності 2014 року українці побачили шанс на побудову нової України без корупції та шахрайства.

Як і тепер, сто років тому проти української державності велася гібридна війна. Адже усі вторгнення більшовицьких військ представляли як «внутрішню громадянську війну» пригноблених робітників та селян проти «буржуазії та поміщиків». Так само діяли загони без нашивок і знаків розпізнавання, хоча було зрозуміло, що війну ведуть регулярні війська радянської Росії.

Як і зараз, решта сильних держав світу виявляли надмірну обережність і займали позицію невтручання у «внутрішні справи». Коли ж у 1918 році кайзерівська Німеччина вирішила допомагати воєнною силою, то її метою було аж ніяк не створення незалежної України, а доступ до українських чорноземів і продовольства. Сьогодні західний світ не менш  зацікавлений у доступі до українських ресурсів, насамперед землі.

  Невирішене питання землі на початку ХХ століття призвело до зникнення української державності. Більшість українських партій того часу не мали чіткої позиції з приводу земельної реформи. Усі впадали у крайнощі. Одні пропонували все відібрати і розділити. Інші — залишати все без змін. Єдина політична сила, яка пропонувала цивілізовану аграрну реформу, була створена у 1917 році — Українська демократична хліборобська партія. Вона пропонувала встановити максимальне обмеження на землю, яка могла перебувати у власності одного господаря. Решту землі мали викупити і розподілити між малоземельними селянами. Однак ця політична сила не була при владі.

Саме роз’єднаність і стала однією з головних причин того, що Україна тоді програла війну за незалежність. Перемогли більшовики з популістськими гаслами: «Землю селянам! Фабрики робітникам!». У результаті всі – і робітники, і селяни – перетворилися у закріпачених рабів авторитарної радянської машини, яка принесла багато горя українському народу.

Сьогодні ми живемо в такому самому вирішальному періоді, коли можемо стати або жертвою, або творцями історії. Ключовим питанням знову є земельна реформа. І знову питанням землі маніпулюють, прагнучи отримати доступ до цього найціннішого українського ресурсу.

Зберегти Україну від розкрадання зможуть лише самі українці, якщо будуть дбати про справжню цивілізовану реформу та не покладатимуться на зовнішні сили у розв’язанні внутрішніх суперечностей. Інакше є великий ризик, що все завершиться, як і сто років тому. Україну буде втрачено, а українська земля потрапить під чуже панування. Тож перед тим, як шукати прості відповіді на складні питання, варто добре подумати, чи варте це власної свободи і майбутнього наших дітей.

 

теги:
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna PR адвокат Адвокат Морозов Азаров Александр Прогнимак ато банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада вибори Війна влада власть война выборы газ Геннадий Балашов Гонтарева государство гривна Гройсман ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь жкх закон законодательство законопроект зарплата земля инвестиции инвестиции в экономику Интернет Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев київ Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина Налоговый кодекс народ наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов персонал податки политика политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко Янукович Яценюк