Автор
Директор програми інноваційних проектів Transparency International Україна, координатор системи моніторингу ProZorro
Кнопки

ProZorro - 1000 і 1 семінар по Україні

 
22.12.2017 17:42

Сьогодні країною повним ходом запускається реформа охорони здоров’я і одна з її важливих складових - eHealth. Можливо ви бачили нещодавній звіт проекту про їхні регіональні тури - 50 днів, 12 семінарів, 6411 кілометрів, 736 літрів кави…

Так само починали і ми у 2015 році відвідавши разом з командою всі регіони України по кілька разів та провівши кількасот семінарів та наїздивши більше сотні тисяч кілометрів. Ми мали просту задачу - поінформувати про зміни, які відбуваються в країні, кожного замовника і максимальну кількість бізнесменів.

2016 рік став для ProZorro вирішальним - система в обов’язковому порядку мала використовуватися усіма закупівельниками. Звісно, силами Київської команди надавати постійну фахову підтримку, проводити постійні навчання було дуже складно. Тому Transparency International Україна запропонували вчити тренерів, які би постійно організовували семінари та надавали консультації в регіонах. Таку ідею підтримав МФ “Відродження” і вже в квітні 2016 ProZorro отримала своїх перших агентів у 16 областях України.

Рік розгортання реформи продемонстрував неабиякий запит на фахову підтримку на місцях - тренери провели майже 200 заходів, надавали сотні телефонних консультацій, підтримували тисячі замовників та постачальників у системі. Необхідність продовжувати проект була очевидною, і цього разу МФ “Відродження” спільно з Проектом Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах що реалізується за підтримки USAID, UKaid та Eurasia Foundation вкотре підтримали ProZorro.

Попри те що ми вже мали чудову мережу з агентів ProZorro у 16 областях 2017 рік вирішили починати з нового конкурсного відбору тренерів - тепер вже представників регіональних центрів компетенцій. Адже одним із надбань першого етапу проекту став розвиток конкуренції серед професійних тренерів та поява консультантів у регіонах. Тому важливо було підтримати здорову конкуренцію та обрати найкращих, найбільш мотивованих та зацікавлених.

Звичайно, тут має бути довжелезний опис на тему того як ми разом з неймовірним навчальним відділом ДП “Прозорро” в обличчах Олени Стародубцевої, Надії Бойко та Лілії Кулик шукали Координаторів, які етапи вони пройшли, щоб стати представниками своїх областей тощо. Як ми їх навчали, перевіряли знання, приїжджали на навчання у регіони тощо. Проте краще ніж описувати те, як було складно шукати ТИХ САМИХ людей давайте просто проаналізуємо результати їхньої роботи.

 За 10 місяців проекту представники 12 областей об’їхали більш ніж 200 міст, містечок і сіл по всій Україні. У навчанні взяли участь понад 6600 осіб. Завдяки проведенню регулярних семінарів в регіонах: замовники поглибили знання у сфері закупівель, бізнес почав більше цікавитися сферою публічних закупівель та навчатись працювати в ній, громадські організації активніше зайнялись моніторингом сфери державних закупівель. До того ж у нас з’явилась нова аудиторія, яка зацікавилась сферою закупівель - це студенти та викладачі ВНЗ.

Важливо розуміти, що робота координаторів дозволила організувати та провести навчальні заходи щодо системи публічних закупівель України у найвіддаленіших містечках і селищах областей. Адже частіше за все будь-які заходи проходять в обласних центрах і якщо на них делегували 1-2 представників, то це вже успіх. В нашому випадку ж основний фокус був саме на віддалені містечка та селища.

Для прикладу координатор центру Черкаської області Артур Чемерис розпочав роботу із підписання меморандуму про співпрацю з обласною державною адміністрацією й організував безкоштовні навчання у 18 з 20 районів області. Протягом усього часу діяльності проекту відчувалася зацікавленість і сприяння з боку обласної влади і, відповідно, районних державних адміністрацій, що є керівними органами левової частки замовників регіону. Саме налагодження продуктивного діалогу з представниками обласної та районних адміністрацій стало величезним досягненням проекту в багатьох областях. А у випадку Черкас команда Артура стала одним із рятівників закупівель у місті. Адже після восьми років діяльності було ліквідовано Єдиний тендерний комітет. Центром компетенції було організовано та проведено навчання для більш ніж сотні членів новостворених тендерних комітетів замовників у підпорядкуванні Черкаської міської ради.

Що ми отримали завдяки роботі проекту?

По-перше - це охоплення аудиторії. Наразі, щоб підвищити рівень знань Замовнику та навчитися як працювати у сфері закупівель постачальнику не потрібно їхати до Києва або чекати відповіді у вигляді офіційного листа. Достатньо просто звернутися до Координатора в своєму регіоні. Останній, в свою чергу, або проконсультує в телефонному режимі, або ж запросить на найближче навчання.

По-друге - підвищення рівня знань як Замовників і Бізнесу, так і громадських організацій, які займаються моніторингом закупівель.

По-третє, що дуже важливо - зворотній зв’язок. Під час роботи ми часто чули, що Київ не знає проблем регіонів, що ми щось робимо не зважаючи на специфіку діяльності в тій чи іншій області. Завдяки Координаторам нам вдалось зняти це напруження, у регіону з’явився представник, який може допомогти та оперативно відповісти на питання й передати проблематику представникам Міністерства та ДП “Прозорро”.

Координаторам вдалося побудувати довіру в тому числі дякуючи своїй експертності. Якщо на початку проекту за консультаціями до них звертались по 5-10 разів на місяць, то на сьогодні таких консультацій надається близько сотні за цей же період. Крім того замовники стали більш спокійно ставитись до конструктивної критики та порад щодо організації закупівельної діяльності, частіше виправляти свої помилки та дослухатися до рекомендацій.

Слід зазначити, що вплив від проекту центру компетенцій помічають й учасники DOZORRO спільноти. Моніторинг проведених в регіонах закупівель демонструє покращення рівня знань членів тендерних комітетів. Зменшується кількість дрібних помилок, ряд замовників переходять на конкурентні закупівлі навіть на допорогвих сумах.

На наступний рік ми вже готуємо продовження даного проекту але трохи в зміненому форматі. Якому саме? Дізнаєтеся вже в січні.

Щиро дякуємо за підтримку МФ “Відродження” та Проект Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах що реалізується за підтримки USAID, UKaid та Eurasia Foundation.


Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО Банк банки банкротство бизнес бізнес будущее Украины бюджет бют валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика украины эксперт по миграции Экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк