Автор
Керівник Аналітичної групи ім. Григорія Сковороди
Кнопки

Кримський гамбіт

 
27.02.2014 21:12

Кримський парламент розігнав місцевий уряд та під дулами автоматів призначив референдум з незрозумілим питанням, позитивна відповідь на яке дасть змогу торгуватися з українською владою третім суб’єктам. Приміщення Ради та Радміну Автономії захоплене невідомими людьми з автоматами та кулеметами, на в’їзді в автономію виставлені блок-пости з колишніх озброєних беркутівців на «народних дружинників», а по Сімферополю і околицях вільно їздять російські бетеери. 

Причина кримської кризи має три складові. 

Перша — безумовний вплив Росії. Недооцінювати цей чинник, було б нерозумно. Російське керівництво прогнозовано розігрує свій сценарій, який полягає в дестабілізації ситуації в Україні. Сподіваються: не вийшло в Харкові — вийде в Криму. На жаль, для цього є всі підстави — хронічна слабкість українського контррозвідувального органу після зміни влади тільки збільшилася. А багаторічна бездіяльність всіх колишніх центральних влад щодо нормалізації ситуації в Криму дає жителям півострову оманливі сподівання на те, що за російської влади їм житиметься краще. Аякже. 

Друга складова — неадекватна поведінка нової української влади, яка замість того, щоб заспокоїти суспільство та негайно зайнятися рятуванням економіки, займається поділом портфелів, внутрішніми інтригами та продукуванням провокаційних законів. Яскравий приклад — відміна сумнозвісного «мовного» закону Колесніченка-Ківалова, яка певною мірою підлила масла у вогонь кримської кризи. Закон, безумовно, треба було відміняти. Він, м’яко кажучи, «по-дебільному» написаний, він, фактично, не діяв, він був прийнятий з порушенням Конституції. Але для чого це треба було робити саме зараз??? 

Ну, нарешті, третя складова — неадекватна поведінка українських правоохоронних органів. Я вже казав про недолугу СБУ, яка замість контрозвідувальної діяльності займається бізнесом та дискредитації опозиції (при всіх владах). Але нове керівництво міліції діє ще тупіше і підступніше по відношенню до власного народу. Замість того, щоб негайно арештувати всіх винних у злочинах проти людей (імена яких всім давно відомі), припинити безлади та мародерство на вулицях та почати, зрештою, ловити бандитів, керівництво МВС займається власним піаром. Тому недивно, що найбільш яскравим вчинком нового міністра став наказ про розформування спецпідрозділу «Беркут». Треба його розформовувати (вірніше реформувати), але після детального розслідування і переатестації і не зараз, не першою дією міністра. От і бачимо зараз повідомлення, що кримський «беркут» збунтувався, захопив будівлі і заблокував під’їзди на півострів. 

Така от фігня, малята.

теги: Крим
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna PR адвокат Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес будущее Украины бюджет БЮТ валюта Васильев верховна рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Геннадий Балашов государство гривна деньги доллар доходы евроинтеграция евромайдан ЕС ЖКХ закон законодательство зарплата земля инвестиции Интернет Ирина Бережная Ірина Бережна кадры карьера Киев Київ Кличко конституция Конституція коррупция корупція кредит кредиты кризис Крым люстрация майдан маркетинг МВФ налоги Налоговый кодекс народ НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин Образование общество оппозиция отмена налогов Павло Петренко парламент партия регионов персонал политика политтехнологии Порошенко право Президент психология денег психология успеха Путин работа революция режим Януковича реклама рекрутинг реформа реформы Росія Россия рынки СМИ студент суд США Тигипко Тимошенко УКБС Украина Україна управление уряд экология экономика экономика Украины эксперт по миграции Ющенко янукович Яценюк