Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
07.10.2013 00:03

Чи стане простіше вести бізнес в Україні?

Юрист Юридичної компанії «Дешунін та партнери»

З 1 січня 2014 року новостворені суб’єкти господарювання мають відчути наступні спрощення процедури ведення бізнесу в Україні...

Чи можна назвати ведення бізнесу в Україні простим? Наврядчи – в силу значної кількості факторів, а також виходячи із результатів Рейтингу легкості ведення бізнесу. У 2012 році Україна зайняла у даному рейтинзі 137 позицію з 185. Рейтинг легкості ведення бізнесу (як щорічне дослідження Світового банку) характеризує бізнес-клімат країн з позиції простоти цілої низки адміністративних процедур щодо започаткування та ведення бізнесу. Зокрема, беруться до уваги такі індекси, як розпочинання бізнесу, робота з дозволами на будівництво, реєстрація майна, захист прав інвесторів, сплата податків та інші. Отже, в Україні не все так ідеально…

Представники влади наголошують, що Україна активно працює над створенням сприятливих увом для розвитку вітчизняного бізнесу, і відтак - над покращенням своєї позиції в Рейтинзі. Зокрема, визначають, що у 2012 році результат України у Рейтинзі легкості ведення бізнесу покращився на 15 позицій у порівнянні із 2011 роком. Такий підйом став можливим завдяки спрощення розпочинання бізнесу та сплати податків: мова йде про скасування вимоги щодо мінімального статутного капіталу для реєстрації підприємства, нотаріального посвідченння установчих документів, електонне подання звітності…

Враховуючи останні законодавчі зміни, з 1 січня 2014 року новостворені суб’єкти господарювання мають відчути наступні спрощення процедури ведення бізнесу в Україні.  Мова йде про набрання чинності Законами України  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо реєстрації осіб як платників податків», «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» щодо спрощення реєстрації осіб як платників податків». Даними законодавчими актами передбачено спрощення процедури реєстрації платниками ПДВ та єдиного податку: достатньо буде подати відповідну заяву (як додаток до реєстраційної картки) до державного реєстратора під час проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи - підприємця. Відповідно, така заява (у відсканованому вигладі) буде передаватися державним реєстратором до органу Міністерства доходів і зборів України одночасно із відомостями з реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи чи фізисної особи-підприємця.

Чи покращаться позиції України у Рейтинзі у зв язку із вказаними законодавчими змінами? Чи відображатиме позиція в Рейтинзі реальну ситуацію в українському бізнес-просторі? Ці запитання поки що залишаються відкритими.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]