Автор
Адвокат, СЕО Юридичної компанії "MB&P", громадський діяч, член Спілки українських підприємців, член правління Західного регіонального об'єднання адвокатів
Кнопки

Відкусити від солодкого пирога агробізнесу: спроба № 1 (невдала)

 
23.11.2017 18:03

  Вступ

Через те, що основними клієнтами нашої компанії залишаються сільськогосподарські підприємства я “маю честь” знати безліч деталей активного “сприяння” української державної системи у розвитку агропромислового бізнесу (тут сарказм).

Мені також відомо, як довго різні структурні підрозділи державного апарату шукали шляхів доступу до аграріїв. Причина зрозуміла – 17 % ВВП в Україні формують аграрії, вони ж майже як великий мішок з грішми.

Ситуація, про яку мова, заставила мене задуматись над тим, наскільки взагалі безпечно створювати щось у цій країні, тоді коли окремі органи у свої хворій голові придумують сценарій найкрутішого екшину, де ставлять моїх клієнтів на роль антигероїв (типу Доктора Ноу), а потім “героїчно” формуються у “Лігу справедливості” і феєрично рятують цей світ.

Браво, колеги! Ви обрали найефектніший спосіб ліквідації бізнесу в Україні. От тільки невідомо хто годуватиме ваші товсті бездарні животики, коли ви допиляєте ту гілку, на якій комфортно розмітилися ваші пухкенькі тільця.

Ось вам такий приклад. Одне з інтернет видань, яке потім примітивно продублювали маса інших, пише таку фразу: “ На Львівщині прокуратура запобігла незаконній передачі земель, які належали померлим громадянам площею 300 га! Який яскравий WOW -ефект! Скільки людей відчули емоційне пінесення від такої новини. А пробували читати дальше і думати глибше?

Темний в юриспруденції журналіст пише про те, що землі померлих громадян не законно передавати в користування, а самі землі треба визнавати померлою спадщиною, бо так гроші будуть потрапляти до бюджету.

Але є два але:

1. Законом передбачено можливість передачі земель померлих громадян в оренду. Це робиться для ефективного їх використання і це ЗАКОННО.

2. Від передачі земель в оренду без визнання спадщини відумерлою ВСЕОДНО гроші надходитимуть до бюджету. Більше того, в першому варіанті до бюджету вони йтимуть негайно, а в іншому - років два (бо так довго триватимуть процедури визнання спадщини відумерлою).

І поки прокуратура, підкріпившись шумом темних інтерет-рупорів кричатиме про свої благі наміри, ті землі, за які всі так хвилюються, стоятимуть нікому не потрібними роками, втрачаючи свою родючість та інветиційну привабливість.

Хто за це відповість коли аграрій доведе правильність своєї позиції у суді? Ніхто, друзі, НІХТО!

У Львівській області сценарій екшину отримав непередбачений поворот. У “ змові ” проти всесвіту звинуватили практично весь місцевий с / г сектор. Герої місцевої прокуратури не тільки звинуватили бізнесменів в крадіжці земель, а ще й пробували отримати дозвіл і зібрати вирощений бізнесменами урожай (знов згадую Бетмена), добре що судді апеляційного суду вчасно відреагували, бо видовище було б не з кумедних.

То як насправді виглядає ця історія?

Першопрохідці в агробізнесі ризикнули і тоді, коли це ще не було так очевидно модно, організували обробку земель, орендуючи паї чи земельні ділянки у селян. Зрозуміло, в силу природніх процесів, деякі з цих орендодавців померли. Враховуючи що їх сотні тисячі, аграрій цілком логічно не знав і не міг знати про їхню смерть.

Спадкоємці, досить часто, не спішили з реєстрацією своїх прав на спадкове майно, проте і земель не обробляли. Їм простіше було неофіційно отримувати кеш чи якийсь товар від аграрія, замість орендних платежів.

Потім певними законами ситуація була відкоригована, від цього моменту сільські ради отримали право давати в оренду землі тих осіб, що померли, щоб земельні ділянки раціонально використовувались, а гроші від їх використання йшли прямісінько до бюджету.

Здається все, кінець, завіса. Але не в Україні.

Через постійний тиск прокуратури, примітивні заголовки в неті і не менше примітивні під ними статті, сільські голови бояться будь-як розпоряджатися тими землями, які непотрібні нікому. Прокуратура вправно користується цим, щоб побавитись у Лігу справедливості.

Ми безумовно намалювали рекомендації як завершити цей невдалий театр, провели купу консультацій з держорганами, побували на прес-конференціях, узагальнили маса судової практики і всяке таке. Але руйнівний вплив цієї ситуації на бізнес ми ніяк не ліквідуємо. Кожен молодий аграрій сотні раз подумає перед тим, як засіяти землю у Львівській області. То може це сплановано умисно? 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші гфс демократия деньги депозит депозиты держава Децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права Строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции Экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк