Автор
Редактор газети «Правдошукач»
Кнопки

Книгу про релігійні новації презентували в Острозі

 
26.10.2016 13:20
Дмитрук
Ігор Дмитрук

У науковій бібліотеці Національного університету "Острозька академія" відбулася презентація книги Ігоря Дмитрука та Богдана Стрикалюка "Нові та незвичні релігії і культи".

 

Цей путівник з новітніх та екзотичних релігій, сучасних духовних рухів та нетрадиційних течій допоможе читачу зорієнтуватися в дивовижному світі альтернативних та маловідомих віровчень і культів, які практикуються сьогодні. Книга, яка не має аналогів за неупередженістю та багатством фактичного матеріалу, є результатом кропіткої дослідницької праці Товариства Українських Філософів і Релігієзнавців (ТУФіР), що згуртувалося навколо наукового порталу "Філософія і Релігієзнавство", і видана за підтримки Громадської організації "Українська Рада Вільнодумців і Віруючих".

Бібліотека НУОА

Бібліотека НУОА

Гостями презентації стали студенти, культурологи, релігієзнавці, журналісти (до речі, дякую Катерині Мовчан за фотографії та інтерв'ю з авторами книги), викладачі, а також завідувач кафедри релігієзнавства, доктор історичних наук, професор НУОА Надія Стоколос.

Стрикалюк
Богдан Стрикалюк

Про роботу над книгою розповіли автори, Ігор Дмитрук (магістр релігієзнавства, голова Товариства Українських Філософів і Релігієзнавців - ТУФіР), Богдан Стрикалюк (магістр релігієзнавства, священик УПЦ КП). Ігор Дмитрук підкреслив, що він є випускником Острозької академії і саме під час навчання в рідній Alma Mater народився задум книги, тому серце підказує, що з цією презентацією книга просто повернулася додому, у високоповажні стіни величної інтелектуальної цитаделі НУОА.

Шеляженко
Юрій Шеляженко

newrelp10.jpg

Видавець книги Юрій Шеляженко (магістр права, письменник, священик душевної релігії) висловив думку, що такі видання, як книга Дмитрука і Стрикалюка, потрібні для української душі та для розвитку української науки, бо вони показуть різноманіття культурного життя нашої нації. Також він зазначив, що зворушений гостинністю та приємно приголомшений атмосферою і духом старовинного Острога та його перлини, Острозької академії, і вважає за честь представити нову книгу перед обличчям академічної спільноти та під наглядом суворого журі семи муз, блюстительок етичних та естетичних чеснот, зображених на стелі читального залу.

Тарас Клок
Тарас Клок

Тарас Клок, голова лабораторії філософської антропології ім. П. Юркевича ГО ТУФіР, звернув увагу на гуманістичний пафос книги "Нові та незвичні релігії і культи".

Під час презентації розгорнулося жваве обговорення багатоманіття релігій та різних форм релігійної свободи в Україні. Обговорювалися окремі цікаві та навіть курйозні релігійні прояви.

Щепанський
Віталій Щепанський

Модератор презентації, кандидат філософських наук Віталій Щепанський підняв тему поширення комерційних культів, які представляють собою дешевий замінник віри та мудрого світогляду віртуальним "фаст-фудом".

Відбулася коротка полеміка щодо моральних кодексів джедаїв та ситхів у джедаїзмі, прийнятності, корисності та правил безпечної гри у комп'ютерні ігри. Також обговорювалися чутки про те, що українські сатаністи думають випустити ляльку Путіна з набором штрикалок, щоб усі бажаючі могли духовно помститися зарозумілому і схибленому на "скрєпах руского міра" російському агресору.

На завершення Ігор Дмитрук та Юрій Шеляженко розповіли про нові проекти Товариства Українських Філософів і Релігієзнавців та Української Ради Вільнодумців і Віруючих, зокрема, про підготовку збірки есеїв учасників конкурсу "Людина та людяність: актуальне бачення" та про адвокацію права на свободу думки, совісті та релігії в Україні в межах проекту "Свобода переконань", і відповіли на питання гостей презентації.

Дмитрук і Шеляженко

Бібліотека НУОА
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR proZorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ медицина менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование Общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика украины эксперт по миграции Экспорт энергетика юрист ющенко Янукович Яценюк