Автор
Лідер Громадська ініціатива "Розвиток Середнього класу"
Кнопки

Куди може рухатися Україна?

 
07.12.2017 11:22

Правильна постановка питання на 80% визначає вірність відповіді, яку ми хочемо отримати.

Навіщо нам потрібна держава? Навіщо державі потрібні ми? Чого ми хочемо від свого життя? І чи може держава, в якої ми живемо, допомогти нам у поліпшенні нашого життя?

Більшість економічно і демократично розвинених країн давним-давно зрозуміли, що основною цінністю будь-якого розвиненого суспільства, будь-якої розвиненої економіки, є люди. Саме вони, за допомогою необхідних технологій і виробничих факторів, генерують додану вартість продукції. Саме вони ж, поряд з постійним зростанням доходів, є споживачами цієї продукції. В їх виховання, освіту, виробничі навички, здоров'я, культурне і духовне самопочуття має сенс вкладати гроші і зусилля, тому, що саме вони є основним джерелом економічного зростання своїх країн.

І ці гроші, ці зусилля в розвиток свого суспільства, в поліпшення життя людей в ньому, має вкладати держава - керуюча надбудова, яку ми ж самі і створили.

Якщо спробувати відкинути все другорядне, те, що насправді не є життєво важливим для нас, то стане очевидним, що ми просто хочемо добре жити. Жити високим, відповідним нашим очікуванням, рівнем і якістю життя. Де рівень життя - це обсяг матеріальних благ, які ми бажаємо отримувати, а якість життя - це ступінь соціального, культурного і духовного розвитку суспільства, в якому ми живемо.

Так влаштований сучасний світ, сучасні соціальні та економічні закони, що рівень і якість життя людей в суспільстві залежать від справедливості устрою держави, і від рівня його економічного розвитку.

Чим вище рівень соціального розвитку держави, чим більш економічно розвинута і потужніша держава, тим краще живуть в ній люди.

Але, рівень і якість життя людей в суспільстві залежать не тільки від рівня економічного розвитку цієї держави. Вони залежать від справедливості принципів розподілу результатів економічного зростання.

І, ось тут, дуже важливо дати собі відповідь: в якій країні, в якій завтрашній Україні ми хочемо жити? Якою має бути наша держава, щоб ми, її жителі, могли нею пишатися, і жити в ній повноцінним, забезпеченим матеріально і духовно, життям?

Якою має бути наша Україна через 10-ть, 20-ть років? З тим, щоб концепція, образ нашої майбутньої України став тим орієнтиром, який дозволить українському суспільству об'єднатися і вибудувати таку Систему суспільно-економічних відносин в країні, яка дозволить цей образ майбутньої України реалізувати.

Правильно сформульовані питання допомагають отримати якісні відповіді (Читайте: Куди рухається Україна?)

Україна повинна стати сучасною, економічно потужною, і соціально справедливою державою, в якій живуть забезпечені, культурно і духовно розвинені люди.

А для цього нам, в першу чергу, потрібно замінити тупикову формацію олігархічних суспільно-економічних відносин в Україні, яка вже кілька десятиліть блокує економічний розвиток нашої держави, і стримує соціальний розвиток українського суспільства.

Нам потрібна заміна олігархічної моделі управління державою, яка задля отримання надприбутків декількома людьми в країні, готова жертвувати життями мільйонів українців.

Ми повинні вирватися з розряду держав третього світу, основним призначенням яких є забезпечення високорозвинених країн дешевими природними і людськими ресурсами.

Ми повинні побудувати сучасну, демократичну, ліберальну державу, в якій гарантуються і дотримуються права і свободи ВСІХ громадян.

Ми повинні побудувати економічно потужну державу, тому, що в сучасному цинічному світі поважають тільки сильних. А, тільки розвинена національна економіка дозволить забезпечити незалежну зовнішню політику, і високий рівень соціального розвитку всередині країни.

Чи вважаєте, що все це нереально в наших умовах?

Запевняю Вас, що Ви помиляєтеся. Було б бажання, чітке розуміння, що потрібно робити, і готовність діяти.

Ми далеко не перші, хто в своїй історії проходив подібні катаклізми. І, більшість розвинених країн, пройшовши аналогічні проблеми свого життя, зуміли вийти на новий, значно вищий рівень розвитку свого суспільства і держави.

Все залежить від нас. Все залежить від того, коли дозріє українське суспільство. Коли воно не просто перестане миритися з похмурим минулим, і продовжить з ним боротися, а буде готове створювати своє майбутнє.

Все повинно початися з Ідеї. З Концепції майбутньої України, яку ми хочемо побудувати.

Навколо цієї Концепції почнуть об'єднуватися самі небайдужі і дієздатні. Спочатку нас буде 20-ть. Потім 200 тисяч. Потім 2 мільйони людей, що підтримують ідею нової України. Людей готових замінити діючу антисоціальну систему влади, і створити нову, прогресивну і соціальну.

Все залежить від нас. Від нашої готовності об'єднатися, і спільно побудувати цивілізовану Україну.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак ато Банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко Правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко ТКАЧУК трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк