Автор
Лідер Громадська ініціатива "Розвиток Середнього класу"
Кнопки

Економічні реформи

 
14.09.2017 11:18

Минулого тижня Президент України звернувся до Парламенту з щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України.

Хотілося б вірити, що не тільки до Парламенту, а й до всього українського суспільства.

Тому, що цей парламентський виступ чітко нагадував програму майбутнього кандидата в Президенти, якому важливо зрозуміти, яка реакція депутатів і виборців буде на його пробні тези.

Як завжди, в посланні Президента багато уваги приділено зовнішній і внутрішній політиці в країні. І, на жаль, не дуже багато уваги дісталося соціальному та економічному розвитку України. А, адже без потужної державної економіки ні рівень життя людей в суспільстві не підняти, ні шановану в світі державу не побудувати.

Президент очікує, що в 2020 році зростання українського ВВП становитиме 4%. Для країни, чий поточний рівень державної економіки становить мізерні, для сучасного світу, 90 млрд доларів (в 2012-му році ВВП України досяг 182 млрд доларів, а, наприклад, вартість компанії Apple більше 500 млрд доларів), щорічне зростання в 4-и відсотка з сьогоднішнього рівня - це топтання на місці. Це не економічний розвиток, це кероване маніпулювання колоніальними ресурсами. З таким же маніпулюванням рівнем життя переважної більшості українців.

Але, навіть, досягнення цього, передбачуваного 4% зростання економіки, неможливо домогтися одними розмовами про розвиток економіки. Якщо, її дійсно не розвивати. А, якихось системних дій, за роки нинішньої влади, щодо змін в економіці, так і не відбулося.

Українська економіка, як була 10-15 років тому, так і залишилася монополізованою олігархами, неконкурентною, сировинною, низькотехнологічною і низькоінтеллектуальною системою псевдоекономічних відносин. Атавізмом, в сучасному світі високих технологій, радянської системи.

І, передумов до зміни ситуації, принаймні ініційованих чинною владою, не передбачається.

Складно назвати ініційовані Прем'єром Гройсманом, під натиском Заходу, пенсійну, освітню, медичну, земельну реформи - економічними реформами. Це, скоріше, соціальні реформи, реформи, які можуть підвищити Соціальні стандарти в суспільстві. Зміни, які є наслідком економічного зростання в Україні, АЛЕ НІЯК НЕ ЙОГО ПРИЧИНОЮ.

Якість освіти, медичного обслуговування, турбота про літніх людей, що вийшли на пенсію, стануть можливими і сучасними тільки тоді, коли для цього складуться економічні передумови в Україні. Інакше, при такому рівні української економіки, ці всі, перераховані вище реформи, так і залишаться гучним, але неефективним піаром влади.

Неможливий розвиток економіки України без кардинальних змін в її структурі бюджетоутворюючих галузей. Поки провідними галузями економіки України залишатимуться латифундистське сільське господарство, олігархічна металургія та енергетика, допотопне машинобудування ... Галузі, де ключове значення має наявність, а головне - вартість ресурсів. До тих пір, це неконкурентне середовище розвиватися не буде.

Поки в Україні не відбудеться деолігархізація монополізованих бюджетоутворюючих галузей. Поки в структурі економіки не почнуть з'являтися галузі з сучасними технологіями, високим рівнем інтелектуальної складової, і висококонкурентним середовищем, ефективного економічного розвитку в Україні не відбудеться. Ми так і залишимося колонією, яка продовжить задешево поставляти багаті національні ресурси в провідні світові країни-метрополії. Колонією, з відповідним рівнем економічного і соціального розвитку.

Сьогодні, в Україні, передумови для розвитку високотехнологічних галузей економіки є. Більш того, деякі з них намагаються розвиватися. Чи не завдяки, а всупереч.

Це, наприклад, IT-сектор, це окремі осередки сучасної медицини і освіти, це високотехнологічне машинобудування і електроніка. Але, це, сьогодні, більше ініціатива бізнес-середовища, ніж системна і продумана політика нинішньої державної влади.

А влада, замість того, щоб цю ініціативу підхопити, і зробити державною політикою, всіляко цю ініціативу блокує, тому, що це настає на інтереси олігархічних кланів.

І, так буде до тих пір, поки в Україні не зміниться система влади, поки не буде замінена діюча олігархічна суспільно-економічна формація.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава Децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет Ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк