Автор
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
Кнопки

Як світ перейшов в он-лайн?

 
02.03.2017 11:27

За статистичними даними, що опублікував Міжнародний союз електрозв'язку у 2016 році кількість користувачів всесвітньої мережі Інтернет збільшилася на 10% порівняно з попередніми роками і сягає 3,8 млрд осіб. А це 51% від населення Землі (згідно з даними ООН у 2016 році населення світу перевалило позначку 7,4 млрд людей). І ця тенденція зростає не те, що кожного дня, а буквально кожної години.

Хто серед топових, а хто пасе задніх?

Як правило, чим більш розвинена країна, тим вищий відсоток населення є користувачами Інтернету. Першими у рейтингу стали жителі Ісландії, де відсоток людей, що мають доступ до Інтернету та користуються його послугами, складає 98,2%. Найнижчий показник у південній частині Африки, неподалік Сахари. У цих краях Інтернет є менш ніж у 3% людей (Чад, Сьєрра-Леоне, Нігер та інші).

А що там Україна?

Ще 20 років тому лише 1% українців користувався Інтернетом. Зараз – 62%. Більше третини усіх користувачів Мережі українці віком до 29 років, для яких щоденне використання Інтернету у 98% необхідне для покупок, соціальних мереж, спілкування, перегляду відео та фото. Для користувачів у віці 25-34 років — 93% це не тільки покупки, пошук інформації та Facebook. Ця категорія українців користується Мережею і для особистих цілей, а саме для отримання електронних послуг, які на сьогодні держава впровадила для громадян.

Цікаво, що серед інтернет-користувачів старше 55 років, а це кожен 10-й українець, щодня заходять в мережу 72%, ця категорія теж має попит на отримання послуг он-лайн. Аби, не виходячи з дому, отримати необхідні довідки та документи у будь-який зручний час.

Серед сервісів, що надають послуги без зайвого клопоту, бюрократії, черг, та що найважливіше – без хабарів, лідером став Кабінет електронних сервісів – портал, на якому були «зібрані» усі необхідні дані як для громадян, фізичних осіб-підприємців, так і для представників юридичних осіб.

Кожен охочий може отримати усю необхідну інформацію у вигляді витягів чи виписок просто перейшовши за посиланням – https://kap.minjust.gov.ua/services/registry . На сьогодні доступні наступні послуги, у сфері державної реєстрації, наприклад:

1.     Надання інформації з державних реєстрів.

2.     Звернення у сфері державної реєстрації актів цивільного стану.

3.  Отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та багато інших послуг.

Досить примушувати громадян принижуватися перед чиновниками та проходити сім кіл бюрократії. Ми забезпечуємо громадян сучасними і зручними послугами, які вони зможуть отримати навіть не виходячи з дому.

Чому для нас це так важливо?

Суспільство сьогодні буквально живе в Мережі та Мережею. Впевнений, через декілька років ті показники користування Інтернетом, які ми бачимо на сьогодні, будуть у рази більшими. Світ живе он-лайн, і це вимога суспільства переводити послуги, що надає держава в он-лайн режимі.

Варто розуміти, що без е-врядування нам не стати е-державою.

Завдяки нашим он-лайн сервісам за останні 2 роки Україна піднялась у рейтингу розвитку е-врядування ( https://publicadministration.un.org/egovkb/en-us/Reports/UN-E-Government-Survey-2016 ), який складається Організацією Об’єднаних Націй, на 25 сходинок, з 87-го на 62-ге місце.

Прогрес, без сумніву, помітний. Країна змінюється. І найголовніше, що громадяни відчувають ці зміни, і розуміють, що їх життя може бути кращим за допомогою інновацій, які впроваджує держава.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес Бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый Кодекс народ НАТО наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование Общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов ПДВ персонал податки Податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк