Автор
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
Кнопки

Рейдерство. Протидія: реальні історії реальних людей. Частина 2

 
15.02.2017 19:22

У попередньому блозі я розповідав поодинокі історії незаконного захоплення та перереєстрації майна людей, які звернулись до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації. Сьогодні - про результати розгляду цих двох резонансних справ та про те, що буде далі.

Земля Кіровоградщини https://www.facebook.com/pmoroz/posts/1453679034643002?pnref=story

До Комісії Мін`юсту надійшла 151 скарга від звичайних селян -  власників земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Мін`юст швидко відреагував на рейдерське захоплення та 9 лютого провів відкрите засідання Комісії, аби кожна зацікавлена особа, представники ЗМІ та громадськості могли залучитися та винести у публічну площину це важливе та нагальне питання.

Під час розгляду скарги Комісія повідомила, що для державних реєстраторів, які перереєстрували землю  селян, фактично обікравши  одну з найменш соціально захищених верств населення, доступ до реєстру анульовано назавжди!

Комісія Мін’юсту швидко та оперативно скасувала незаконні реєстраційні дії, врятувавши таким чином майно селян.

Але справа на цьому не завершується. Далі ми вимагаємо такої ж швидкої реакції від правоохоронних органів.  Усі матеріали щодо цієї справи вже передано до поліції, сподіваємось, вони також докладуть максимум зусиль та покарають винних.

Столична багатоповерхівка https://www.facebook.com/pmoroz/posts/1452920394718866?pnref=story

Ще однією резонансною скаргою, що надійшла на розгляд до Комісії, стало переоформлення нотаріусом житла мешканців столичної новобудови на сторонню компанію.

9 членів Комісії одноголосно постановили скасувати 52 рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, що були прийняті приватним нотаріусом.

Незважаючи на те, що за  такі дії Антирейдерський закон передбачає до 10 років ув’язнення, «героїня» цієї історії думала, що їй вдасться уникнути відповідальності. Але завдання, яке ставить перед собою  Комісія, – не просто повернути майно законним власникам, необхідно спільно з правоохоронцями довести  справу до логічного завершення.

На сьогоднішній день цьому реєстратору  анульовано доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно назавжди, а також до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату України направлено подання з вимогою анулювати свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Далі знову-таки справа за правоохоронними органами. Зараз дуже  важливо, аби  керівництво правоохоронних органів взяли цю справу на особистий контроль.

З моменту роботи Антирейдерського закону випадків, пов’язаних із захопленням майна, стало у рази менше, та поки ті, хто уповноважений здійснювати реєстрацію, не побачать на конкретних прикладах, як перших злочинців-реєстраторів буде реально покарано і вони сядуть у в`язницю, доти вони не усвідомлять усю відповідальність.

 Тоді навіть поодиноких випадків рейдерства не буде, а у реєстраторів зникне бажання «робити помилки» та  незаконно перереєстровувати чуже майно на інших власників.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада Вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику Интернет Ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація Майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин Образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист ющенко янукович Яценюк