Автор
Адвокат, правник, екс-заступник Міністра юстиції
Кнопки

Рейдерство. Протидія: реальні історії реальних людей

 
06.02.2017 09:54

Понад рік в Україні функціонує Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

Це й відносно новий, але дійсно потрібний інститут довів свою ефективність не на словах, а на справі . За час роботи Комісією було скасовано тисячі  неправомірних реєстраційних дій. Серед компаній, які вона врятувала, є корпорації зі світовим ім’ям, масштаби капіталу та продукція яких для економіки України мають велике значення. Серед них відомі підприємства: Novus Україна, UniCredit Bank, Bunge Україна, UNIQA Real Estate, агрохолдинг «Мрія» та інші.

Але варто зазначити, що Комісія покликана рятувати майно не тільки представників бізнес-спільноти, а і пересічних українців.

Хочу підкреслити , що з моменту роботи Антирейдерського закону випадків, пов’язаних із захопленням майна, стало менше у рази!

Паралельно Комісія Мін’юсту допомагає повернути незаконно відчужене майно тим особам, що постраждали від поодиноких випадків рейдерства.

Сьогодні поговоримо про реальні історії людей, чиє майно, за їх твердженням, було незаконно перереєстровано.  

Історія перша:

На Кіровоградщині місцеві жителі заявили  про безпрецедентне рейдерське захоплення землі, яке відбулось у період з 20 грудня 2016 року по 20 січня цього року. До рук зловмисників перейшло близько п'яти сотень земельних ділянок. Без відома самих же власників землі було проведено реєстрацію права оренди землі на компанію «Агрі Інвест Україна».  

З відповідними заявами  власники паїв звернулись до Міністерства юстиції України та подали скарги до Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації.

У незаконній перереєстрації місцеві звинувачують трьох реєстраторів. Люди стверджують, що  відчуження землі здійснили від імені померлих осіб та тих, хто на сьогоднішній день  проживає на окупованій території України.

Працівники Мін'юсту переглянули скарги громадян, аби переконатись, що вони оформлені та подані до Комісії без порушення вимог чинного законодавства. Комісія зробить усе можливе  задля того, аби земля повернулась до реальних, законних власників. Але скаржники повинні розуміти, що рейдерське захоплення – це в першу чергу злочин, розслідування якого – компетенція правоохоронних органів. Тому ми завжди наголошуємо на необхідності звертатися до правоохоронних органів задля подальшого розслідування справи.

Історія друга:

З  27 грудня 2016 року по 25 січня 2017 року до Комісії  Мін’юсту  надійшло 24 скарги від киян з приводу незаконного відчуження їхніх квартир. Також з цього приводу до Мін’юсту поскаржилась  компанія «Класика Будівництва» щодо незаконної перереєстрації 52 квартир за тією самою адресою.  

Ми оперативно організували зустріч з  мешканцями, аби перевірити правильність  оформлення їх скарг відповідно до чинного законодавства  та максимально швидко допомогти постраждалим. Важливо розуміти, що наказ  Комісії повинен бути юридично «бездоганним», аби ніхто не міг оскаржити його у судовому порядку!

Скарги постраждалих вже допущені до розгляду. Ми зробимо усе, що в межах чинного законодавства, аби не дати рейдерам жодного шансу незаконно заволодіти їм неналежним майном!

Паралельно зазначу, що Мін'юст наразі передав понад 20 пакетів документів щодо реєсраторів – та нотаріусів-порушників. За нашою інформацією на сьогодні жодна причетна до рейдерста особа не потрапила за грати. Тривають слідства. Сподіваємося на оперативну та чесну роботу правоохоронних органів.

На сьогодні захист права власності - один з ключових напрямів діяльності Міністерства юстиції. І для нас немає різниці, чи це майно великої корпорації, чи пересічного громадянина, кожен повинен почувати себе безпечно та бути впевненим у тому, що його майно захищене правовою та справедливою державою.   Ми на боці закону і справедливості, тому так серйозно підходимо до даної проблеми!

Я закликаю ЗМІ долучатися до процесу боротьби за майно наших громадян! Разом ми сильні, а публічний тиск на рейдерів – запорука позитивного результату. Відкрите засідання відбудеться у середу. Деталі незабаром на офіційному сайті Мін’юсту.

stop-riders-620x330.jpg

теги:
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура азаров александр прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее Украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП верховна рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь жкг жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика украины эксперт по миграции Экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк