Кнопки

Нотатки на полях Стратегічного плану, або для кого пишеться стратегія розвитку

 
03.03.2011 13:39

Днями засоби масової інформації повідомили громадськість про те, що Київська міська державна адміністрація та Представництво Світового банку в Україні розпочали співпрацю з підготовки довгострокової Стратегії розвитку Києва до 2025 року. У рамках співпраці запланована участь іноземних експертів, проведення публічних обговорень, обмін досвідом з іншими європейськими містами. Співпраця буде здійснюватися за фінансової підтримки Альянсу Міст (Cities Alliance).

Над стратегією розвитку Києва до 2025 року працюватимуть Фонд "Ефективне управління" та "The Boston Consulting Group" (BCG). Для розробки Стратегії розвитку Києва до 2025 року створюється консорціум. Вищим органом управління проектом буде Громадська рада, до якої увійдуть працівники центральних органів влади, представники великого та малого бізнесу, міжнародних організацій, відомі українські експерти, діячі науки, культури і спорту, активісти молодіжних організацій. Влада обіцяє, що робота над проектом буде публічною і прозорою. Але, скоріше за все, ці обіцянки залишаться лише деклараціями.

На початку березня громадськості будуть надані перші результати діагностики поточного стану, а в травні-червні роботу над стратегією буде завершено. Очевидно, що такі стислі терміни не дадуть змоги долучитися до обговорення всім зацікавленим сторонам, а про врахування найбільш цікавих пропозицій киян взагалі не йдеться.

Громадський рух "Кияни передусім!" вже кілька років працює над розробкою стратегії розвитку міста – Економічним планом розвитку міста Києва до 2025 року. Ми долучали до роботи над стратегією мешканців міста Києва, передусім фахівців. Оскільки саме кияни мають формувати постановку завдання на розробку такого документу, визначати пріоритети розвитку та окреслювати найбільш болючі кола питань життєдіяльності міста, без відповіді на які створити комфортні умови проживання мешканцям столиці та забезпечити перспективи розвитку міста неможливо. З цією метою було проведено ряд круглих столів, публічних обговорень, зустрічей з мешканцями Києва. Найбільш актуальні думки і побажання киян та фахівців стали основою для коригування та удосконалення Економічного плану розвитку міста до 2025 року.

Основний принцип розробленого Громадським рухом "Кияни передусім!" документу полягає в тому, що відновлення міста не повинно проводитися за рахунок людей, ціною подальшого погіршення умов їх життя. Першочерговим завданням є виведення Києва з системної кризи, необхідно відновити елементарні соціальні гарантії киян і зміцнити державні інституції. Потрібні позитивні зміни в освіті, науці, охороні здоров'я. Місто має знову повернутися до проблем національної культури.

Наша стратегія інноваційного розвитку міста спирається на одну з головних конкурентних переваг – реалізацію людського потенціалу, найбільш ефективне застосування знань і умінь людей для постійного поліпшення технологій, економічних результатів, життя суспільства в цілому. Такий шлях складний, амбітний і вимагає максимальних зусиль з боку міської влади, бізнесу, усього суспільства. Але насправді вибору у нас не залишилося.

Реалізуючи конкретні напрямки соціально-економічної політики, міська влада і мешканці мають спільно узгодити та усвідомити місію міста. Київ має повернути собі втрачені позиції і стати найпривабливішим для життя містом.

Київ – місто-столиця. Київ має втілити в собі загальнодержавну та національну ідеї, сформувати політичний, фінансовий, адміністративно-діловий, культурний та науковий центр держави. Таким чином, місія Києва полягає у належному виконанні функцій столиці, що створить засади та стане базою для забезпечення розвитку України. Основна мета новації розвитку столиці – це перетворення Києва в європейське місто з розвиненою економікою, соціальною сферою, транспортною та інженерною інфраструктурою із збереженням природного і культурного надбання міста. Столиця України – місто, яке має забезпечувати комфортні умови для проживання та ведення бізнесу.

Усвідомлення місії міста – це перший крок в розробці стратегії, який визначає і основні компоненти сталого розвитку міста, і пріоритетні напрямки розвитку, і окремі механізми вирішення проблемних питань.

Розроблений Громадським рухом "Кияни передусім!" Економічний план розвитку міста до 2025 року ми передали столичній владі. Усі матеріали розміщено у вільному доступі для ознайомлення та обговорення за адресою в Інтернеті:http://vp.kiev.ua/ekonomik-plan.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов Адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее Украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП верховна рада верховная рада Вибори війна влада Власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава Децентралізація доллар донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція Кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование Общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк