Кнопки

Вчитися ніколи не пізно

 
12.10.2010 10:23

Що у вас асоціюється зі словом "студент"? Мабуть те, що від сесії до сесії живе він весело, предмет учить за одну ніч перед екзаменом і постійно балансує між армією та вищою освітою. Все це правда. Але правда й те, що тязі до знань підвладні усі покоління. Тому скільки б вам не було років а вчитись ніколи не пізно.

Вчитися треба всім, навіть чиновникам та політикам. В системі управління та в політичному середовищі сьогодні триває ера "малинових піджаків". Колись вона була в бізнесі. Тепер бізнес цього позбувся, він став майже європейським. Але небажання вчитися перекочувало в управлінський апарат. За останні 20 років ми практично нічому не навчились. Тільки плакали, скаржились на життя, критикували владу. Дефіцит знань особливо помітний в наших депутатів і чиновників. Вони не вміють спілкуватися, рівень їхньої культури нижче підлоги, їхня ерудиція кульгає на обидві ноги. Тому наші політичні ток-шоу перетворюються або на голий популізм або опускаються на рівень "сам – дурень".

Але є й інші приклади. Приклади, коли люди, які відійшли від соціальної активності, готові сприймати нові знання. Ми це побачили після того як громадський рух "Кияни передусім!" у 2009 р. ініціював створення першого в Києві "Університету третього віку".

Якщо Ви перейшли пенсійний рубіж це не означає, що свій простір треба звузити до власної квартири, лавки біля під'їзду чи найближчого магазину. Хоча, як правило, у більшості літніх людей так і відбувається. Сьогодні в Киві живе 590 тис. пенсіонерів. Проблем у них вистачає – маленькі пенсії, оформлення субсидій, ціни в аптеках та на ринку і багато іншого. Але головне, на що вони скаржаться – це дефіцит спілкування. Тому "Університет третього віку" це не тільки навчання, але й гарна компанія однолітків. Він розбиває бар'єри, відкриває нові грані таланту і стверджує, що після 60 років життя тільки починається.

Коли ми починали цей проект то не думали, що він стане настільки популярним. Спочатку все студентство Університету нараховувало трохи більше сотні людей. Через місяць їх було близько 700, а сьогодні тут навчається 3 тисячі студентів. На наступний рік вже вишикувалась черга в 400 абітурієнтів. Планували спочатку обмежитись Шевченківським районом, але потім зрозуміли молодих духом пенсіонерів вистачає у всіх куточках Києва. 4 жовтня за парти сіли студенти ще й у Солом'янському, Подільському, Святошинському, Печерському, Деснянському та Дарницькому районах. Зараз працюємо на тим, щоб наступного навчального року наш Університет працював у всіх районах столиці.

Простору для реалізації вистачає. У нашому ВУЗі 10 факультетів. Найпопулярніший – факультет інформаційних технологій. Туди вже записалося 1300 студентів. Хто сказав, що пенсіонери не здатні освоїти новинки ХХІ століття? Ми спростовуємо цей міф і стверджуємо, що знанням, гарному настрою та спілкуванню покірні усі вікові категорії.

Плани дуже амбіційні. Створюємо студентський театр, хор, плануємо навчати фокстроту та іншим танцям, хочемо провести демонстрацію зачісок, відкрити бюро знайомств. Простір для ідей невичерпний, а енергія б'є через край.

В "Університет третього віку" приходять журналісти і дивуються активності студентів. Ті відповідають: "Де ви тут бачили старих! Ми всі до єдиного молоді!". І це справді так. Деякі тридцятирічні політики та чиновники не виглядають так молодо і бадьоро, як студенти, яким за 60.

Великий плюс нашого Університету в тому, що ми даємо людям знання і спілкування безкоштовно. Але це не скасовує усі поточні витрати на Університет – від канцелярських товарів до приміщень для навчання. Активісти громадського руху "Кияни передусім!" допомагають, але їхніх сил недостатньо. Підтримати "Університет третього віку" може кожен киянин. Наприклад, нам потрібні кваліфіковані кадри. Особливо цікаво було б співпрацювати з викладачами київських вищих навчальних закладів. Також шукаємо людей, які мають будинок у селі – плануємо пропагувати зелений туризм. Але найбільш затратним є обладнання комп'ютерних класів. Тут ми будемо вдячні усім, хто зможе підтримати Університет.

Було б непогано, якби деякі політики поспілкувалися з нашими студентами. Дехто може б набрався розуму, а інші усвідомили свій низький інтелектуальний рівень. Адже найгірше те, що ці "малинові піджаки" нашої політики вважають, що, купивши диплом за гроші, вони стають на один рівень з освіченими людьми. Але це всерівно, що поставити на одні терези неандертальця і homo sapiens. Такими соціальними проектами, як "Університет третього віку" ми не тільки даємо простір для спілкування тим, кому за 60. Ми доносимо до наших можновладців – вчитись ніколи не пізно. І краще вчитись так, ніж ціною гіркого досвіду нашої столиці та всієї України, ціною безповоротно згаяного часу.

P.S. Сподіваюсь, небайдужі люди, а особливо мої критики, підтримають цей проект. Всім, хто бажає допомогти Університету, звертайтесь до ректора Саврилової Жанни Леонідівни за телефоном 235-25-75 або ж пишіть на e-mail Uni3age@ukr.net Заздалегідь дякую.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna PR адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак АТО Банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет бют валюта Васильев ввп Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ геннадий балашов гонтарева государство гривна Гройсман ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов персонал податки податкові спори политика политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг реформа реформи реформы Росія россия Руслан Сольвар рынки свобода СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика экономика украины эксперт по миграции Экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк