Кнопки

У киян заберуть право вибору?

 
25.08.2010 13:34
25 серпня депутати Київради терміново переривають відпустку. Мають для цього нібито серйозний привід – збираються переглянути столичний бюджет. Ніхто не сумнівається, що це треба робити. Більше того, ще в 2007 р. слід було переглянути принципи формування столичного кошторису. Адже виходило так, що всі гроші забирали в центр, а райони фінансувались за залишковим принципом. Але мова не про це. Друге питання, яке розглядатиме ця супертаємна та супертермінова сесія, стосується кожного з нас.
Столичні депутати мають намір назавжди відмовитись від виборів до районних рад. Механізм буде таким – депутати приймають звернення до своїх парламентських колег і просять змінити Закон "Про столицю" таким чином, щоб Київрада могла самостійно приймати рішення про утворення і ліквідацію районних рад. Після того як Верховна Рада вносить необхідні зміни, міська рада цілком ліквідує місцеве самоврядування на рівні районів, а райдержадміністрації перетворює на звичайні філії КМДА.

Як управлінець я можу зрозуміти, чому це рішення так вигідно владі. Сьогодні місту справді потрібна чітка вертикаль управління, щоб витягнути його з того багна, куди потрапив Київ завдяки "молодій команді".

Я розумію, чому це потрібно більшості політичних партій. Вони не мають ні структур, ні кваліфікованих людей, які б їх достойно представляли в райрадах. При цьому політики не забувають на кожному кроці декларувати свою любов до Києва та киян.

Я можу зрозуміти навіть депутатів Блоку Черновецького та їх сателітів. Вони разом грабували і знищували Київ, а тепер настільки не готові заплатити по рахунках, що хочуть знищити місцеве самоврядування в столиці. Вибори для них смерті подібні. Вони будь-якою ціною хочуть утриматися в своїх кріслах.

Але не розумію, чим завинив я, моя родина, друзі, моя команда, сотні тисяч киян перед Богом, що ці люди ще два роки будуть обличчям Києва? Як можуть ті, хто розоряв і паразитував на тілі столиці, бути її розумом, честю і совістю, хай навіть і формально? Чому ми маємо й далі терпіти Черновецького і його депутатів-опричників? Я не розумію, чому у нас забирають право обирати і право бути обраним? І взагалі, чому Київрада, яка разом із Черновецьким 4 роки знущалась над містом, сьогодні отримає законне, але, в той же час, аморальне право на ліквідацію районних рад?

Я об'єктивно і критично оцінюю райради і депутатів, які там засідають. Але корінь зла знаходиться зовсім не в системі представницьких органів влади. Проблема в законодавстві, в тій схемі, по якій ці районні ради обирались і в самих партіях. В результаті ми отримали не представників громади, а бійців партії. І працювали вони частково на цю партію, але в основному тільки на себе. Але чи дає це моральне право комусь, не спитавши думку людей, забирати в них право вибору? Про Верховну Раду можна сказати те ж саме, але ніхто поки що не додумався ліквідувати парламент, я вже не кажу про Київраду.

Деякі прихильники ліквідації райрад посилаються на світовий досвід. Мовляв, так ми боремося з бюрократією. Але якщо ми подивимося, наприклад, на Відень, то побачимо, що там при населенні 1,6 млн. діє 23 районні ради. Найменший район Києва (Печерський) має населення 240 тис., і в райраді там засідає 50 депутатів (один депутат на 4800 мешканців). Тоді як у Віденському районі Маргаретен, де проживає всього 52 тис. людей, депутатів аж сорок (один депутат на 1300 мешканців). Але навіть якщо в Києві районні ради ліквідують, бюрократичний апарат тільки роздується. Адже місцеві адміністрації й далі будуть виконавчими органами. Київська влада часто любить посилатися на досвід Москви. Так от в Москві, крім столичного уряду, працює 10 адміністративних префектур. В кожній від 8 до 17 районних управ (всього 125 районів). До того ж діють 125 муніципальних зборів, де засідають більше 1500 депутатів.

25 серпня ми будемо знати справжню ціну київських політиків. Ми дізнаємось, на чий бік стануть столичні депутати – на бік своїх партійних босів, чи на бік людей, які довірили їм владу. Чи будуть вони тільки рятувати свою шкуру, або ж в останній момент у них прокинеться совість? Якби ця совість у них дійсно була, то вони б звернулись до Верховної Ради зовсім з іншим проханням. Краще б просили про достроковий розпуск Київради і наступні вибори за те, що вони зробили разом із своїм "хрещеним батьком" Черновецьким. Мер і столичні депутати завжди працювали в єдиній упряжці. Скоро дехто з них відречеться від улюбленого боса, але нам киянам не треба забувати, що Київрада така ж відповідальна за катастрофу в Києві, як і керівництво КМДА.

Тому діючі столичні депутати сьогодні не мають морального права приймати стратегічні доленосні рішення відносно майбутнього Києва, в тому числі про ліквідацію районних рад. Це можливо лише після саморозпуску Київради та обрання її нового складу. До того ж слід провести міський референдум з цього питання. Тільки тоді, коли люди самі дадуть добро на зменшення власних прав, це рішення буде моральним, законним і легітимним.
Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR ProZorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура Азаров Александр Прогнимак ато банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет БЮТ валюта Васильев ВВП Верховна Рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука Нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит Путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы Росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее Україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк