Кнопки

Без нас зміни неможливі

 
20.08.2010 15:18

Уявіть собі, що вам треба переступити поріг чужої квартири і поспілкуватися із зовсім незнайомою людиною. Це дуже непросто. Але особливо важко спілкуватися з людьми, які зневірені, які опустили руки і думають, що від них сьогодні нічого не залежить.

Уявіть собі, що вам треба переступити поріг чужої квартири і поспілкуватися із зовсім незнайомою людиною. Це дуже непросто. Але особливо важко спілкуватися з людьми, які зневірені, які опустили руки і думають, що від них сьогодні нічого не залежить. Вони обмежили свій світ чотирма стінами та роботою, а решту подій, що відбуваються в Києві, сприймають як даність. Періодично на кухні критикують владу. Коли говориш їм про взаємодію киян, взаємодопомогу, об'єднання заради змін, вони в це не вірять. Але одночасно приймають на віру казки та обіцянки із вуст чергового політика, який в очах електорату хоче здаватися супергероєм.

Я згадую 1998 рік, коли вперше як кандидат-мажоритарник балотувався до Київради в мікрорайоні Нивки. Ще тоді я засвоїв одну істину – треба не годувати людей обіцянками та гречкою, а слід пробудити в них ініціативу. Треба чесно сказати – так, ні ми, ні хтось інший не вирішить усіх ваших проблем. Але краще спільними зусиллями зробити якусь малу справу, ніж пообіцяти глобальну реформу і на другий день після приходу до влади забути про це. Наведу красномовний приклад. За роки незалежності в Україні працювало 19 урядів. Вони встигли підготувати сотні глобальних проектів, концепцій, планів. Але всі вони залишились на папері. Якби кожен з них сконцентрувався на якійсь одній справі – освіті, медицині, ЖКГ – ми б зараз мали як мінімум на 19 проблем менше.

Тому в рамках акції "Від дверей до дверей", яку сьогодні проводить громадський рух "Кияни передусім!", ми не говоримо з людьми про глобальні проблеми. Ми акцентуємо увагу на малих справах, але обов'язково наголошуємо – без вашої участі зміни не відбудуться. Наприклад, пофарбувати під'їзд чи дитячий майданчик, висадити клумбу чи прибирати парк, вкопати лавку чи вкрутити лампочку на поверсі. Будь ласка, ми допоможемо інструментами, людьми, матеріалами, але зберіться, вийдіть і зробіть це самі. Іншого шляху немає.

На жаль, наші політики і на рівні країни, і на рівні Києва безжально експлуатують залишки пострадянського патерналізму. Особливо в цьому плані постарався Черновецький і колишня "молода команда". Чотири роки людям товкмачили в голову, що як Ленін у Кремлі, на Хрещатику, 36 працює добрий мер, який усе знає і усе вирішить. Наслідки виявились дуже плачевними. Тому рано чи пізно від такої практики треба раз і назавжди рішуче відмежуватись. Акція "Від дверей до дверей" якраз і проводиться для того, щоб чесно говорити з людьми. Показати, що в них існує величезне поле можливостей. Треба лише не боятися, переступити поріг квартири і взяти на себе відповідальність за майбутнє Києва.

Сьогодні ми стукаємо в двері до людей, але свої двері залишаємо відкритими для всіх мешканців столиці. Я впевнений, що ми отримаємо результат. Цим результатом будуть зміни в Києві. Ці зміни будуть гордістю і наслідком роботи саме киян, а не політиків.

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее Украины бюджет бют валюта Васильев ВВП верховна рада Верховная Рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна Гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты держава децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП дфс евроинтеграция евромайдан Европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет Ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна кабмин кадры карьера Киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко Парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг Реформа реформи реформы росія россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк